portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » Siemirowice cz. 21
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Siemirowice cz. 21

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5 ... 261, 262, 263    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 0:53    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

emyylka napisał:
Witam, czy ktoś wie więcej na temat hali budowanej na terenie jednostki? Czy mieszkańcy osiedla będą mogli z niej korzystać gdy już powstanie? Very Happy

Byłem dziś w Siemirowicach i widziałem tę budowaną halę sportową .
Będzie oddana do użytku w czerwcu 2013 i mieszkańcy osiedla będą mogli z niej korzystać
Następny problem , którego nie mogę zrozumieć i proszę tu o wyjaśnienie drogich forumowiczów i proszę się nie śmiać pod nosem bo ja w sprawach wojskowych nie jestem tak biegły jak sami wojskowi .
A więc dlaczego w jednostce wojskowej w Siemirowicach są dwa odrębne jakby to powiedzieć gałęzie MW .
Pierwsza to 7 pułk gdzie mój ojciec służył jako kadrowy i druga to 15 eskadra gdzie są piloci .
Tego nie rozumiem jak to jest - proszę o wyjaśnienie
Oprócz tego p Długi Andrzej udostępnił mi prawie 500 nazwisk wojskowych służących w Siemirowicach - to nazwiska z nazwiskiem mego taty 7 pułku i 300 nazwisk 15 eskadry .
Jak to skanuję to tu przedstawię .
Dziś przy pomocy p Grzywacza p Nowickiego Jana - ojca Elki i samego p Długiego ułożyłem jeszcze dodatkową listę wojskowych przybyłych do Siemirowic .
Przepraszam , że to nie będzie w kolejności a więc o to te nazwiska
p Stobba Brunon przybył do Siemirowic - 1964 , w tym samym roku przybył do Siemirowic p Sugiero Władysław
p Nowicki Zdzisław ojciec dwóch synów - Waldemara i Jerzego-1957
p Grzywacz - 1957
p Grzeszczak- 1957
p Chmielewski Zbigniew - 1956
p Wojtukiewicz Stanisław -1956
p Szymański -1957
P pilot- Kulesza Stanisław około roku 1964 lub 1965
p Rajnik Stefan około 196
p Królik Jan - 1957
p OSZEWIONKO- 1959 lub 1960
p Krajewski -1957
p Dymitruk - początek lat 60- ych
p Cendecki-1967 lub 68
p Baron - początek lat 60- tych
p Czarnuszyc - 1969
P Marszałek - pilot - 1961- 62
p Marzec- 1969
p Robaszkiewicz - 1966
p Nowicki Jan - tata Eli -1958
p Łaba - pilot - 1957
P Ściślewski - 1964
p Kuper - 1957
p Krzekotowski Jerzy - 1968 lub 1969
p Łapuszek Edmunt -1960
p Kowalski tata Ryśka i Ewy - 1957
p Budzyński Ryszard - tata Romana i Jerzego -
p Powałowski - tata - Piotra i Ali - początek lat 60- tych
p Długi Piotr - syn p Andrzeja - jako zawodowy - 1982 , a jako żołnierz służby zasadniczej - 1979
P Ogoblin - około roku 1957 lun 58
Jeśli wystąpią tu błędy to proszę o porawię
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 7:10    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Mariusz napisał:

Cytat:
Następny problem , którego nie mogę zrozumieć i proszę tu o wyjaśnienie drogich forumowiczów i proszę się nie śmiać pod nosem bo ja w sprawach wojskowych nie jestem tak biegły jak sami wojskowi .
A więc dlaczego w jednostce wojskowej w Siemirowicach są dwa odrębne jakby to powiedzieć gałęzie MW .
Pierwsza to 7 pułk gdzie mój ojciec służył jako kadrowy i druga to 15 eskadra gdzie są piloci .
Tego nie rozumiem jak to jest - proszę o wyjaśnienie


Otóż Mariusz - gdybyś tylko zechciał poczytać nawet w internecie /jest tam kikadziesiąt publikacji na ten temat/ to już byś wiedział. Np. piloci i personel techniczni byli w 7 pułku i 15 eskadrze.
W chwili obecnej taki stan nie istnieje i to już dość długo.
W nowych strukturach jest baza.
Mariusz!
Co do 7 pułku i 15 eskadry to Ci pomogę i rozpiszę te zagadnienia w wolnej chwili.
Może szybciej zrobi to ktoś z forumowiczów ???
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 20:37    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Kilka zdjęć z niezapomnianego spacerku dzisiaj po osiedlu.
Wspaniale się słucha opowieści od byłych mieszkańców którzy jednak sercem są w Siemirowicach...
A dowiedziałem się bardzo dużo !!!
Pooglądajmy zdjęcia miejsc które przykrył śnieg i lód.
Dziękuję swojemu przewodnikowi.
Pozdrawiam !!!









Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 0:25    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Tak sam stan rzeczy na naszym jeziorze wczoraj widziałem .
Ale trzeba pamiętać tak jak mi powiadał pan Długi i p Nowicki Jan to jest bardzo niebezpieczny bo lód cienki i może załamać się .
Ja też miałem okazję rozmawiać ze starymi Siemirowiczanami którzy mieszkają tu przeszło 50 lat czyli od roku 1957 .
A byli to p Grzywacz i p Nowicki Jan tato Eli były myśliwy , a obecnie zajmuje się połowem ryb na naszym jeziorze .
A pan Grzywacz wraz z żoną doczekał tu spokojnej emerytury chwaląc czyste powietrze , spokój i ciszę .
Powiedział mi , że nie umiał by żyć w zagonionym mieście
Wielu by tu jeszcze starość spędziła w Siemirowicach , ale jak się stało to stało musiało się wraz z rodzinami wyprowadzić do Trójmiasta , albo w różne strony Polski .
Np pozostałby mój ojciec czy nawet z chęcią pan Andrzej Małecki tęskniłby za połowem rybek na naszym jeziorku
Zdjęcia moje podam później bo muszę je po obrabiać poczekajmy cierpliwie - pozdrawiam
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 7:18    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Mariusz tak napisał ...

Cytat:
, ale jak się stało to stało musiało się wraz z rodzinami wyprowadzić do Trójmiasta , albo w różne strony Polski .


Mariusz! Nikt nie musiał się wyprowadzać !!!
Ci co się wyprowadzili zrobili to bo sami chcieli.
Wtedy była taka mentalność ludzi aby"wyrwać się" do miasta. Pisali prośby o przeniesienie do innych garnizonów lotniczych, na inne stanowiska.
Najczęściej przechodzili na Babie Doły do PWL lub 18 eskadry ale nie była to reguła.
Jest grupa osób która odeszła z Siemirowic, przeniesiona służbowo na wyższe stanowiska. Ale kto by nie chciał awansować ???
Wtedy fascynowało miasto a teraz - myślę - nastąpił powrót do naturalnego środowiska.
Mariusz - dam Ci przykład czasowy i odległościowy.
Otóż z Babich Dołów na Skwer Kościuszki w Gdyni masz 11-12 km.
Z Siemirowic do Lęborka masz 15 km.
Jadąc 60 km/h masz przejazd z Siemirowic około 15 minut a w Gdyni 12 minut.
Tylko że w Gdyni nigdy tak nie pojedziesz bo masz korki, światła i inne "niespodzianki" a w Siemirowicach masz wolną drogę. Stawiam zakład że mieszkańcy Siemirowic mają w tym względzie lepsze warunki.
To moje zdanie i mam to już sprawdzone.
Pozdrawiam !!!
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 10:47    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Autorem zdjęć jest Jan Mrozek.
Bardzo ładne, zimowe ujęcia.
Pozdrawiam !!!







Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 19:40    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Tak Kapija najbardziej się z Tobą zgadzam bo masz najzupełniejszą rację .
Ale muszę Tobie i innym forumowiczom napisać , że to zazwyczaj w tych czasach czyli w drugiej połowie lat 70- tych , aby wyrwać się z Siemirowic do miasta zależało to od drugiej połowie małżeństwa czyli żonom
Jak podobnie było u mnie w domu .
To moja mama rozpoczęła rozkręcenie tego kola wyprowadzki tu do Gdyni
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 19:47    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Mariusz!!!
Obiecałeś zdjęcia. Pokaż.
Pozdrawiam !!!
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 1:02    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Oczywiście , że są i to zaraz
TO będzie taki mały fotoreportaż z pobytu niedzielnego w Siemirowicach który był bardzo owocny .
Nie spodziewałem się , że tyle materiałów dostałem od pana A Długiego tu do forum .
Za co jest mu bardzo wdzięczny i tu publicznie na tym forum mu bardzo dziękuję .
Pierwsze zdjęcia to ze spotkania z p Andrzejem Długim i z p Grzywaczem



Image91.jpg

Image91.jpg





Image90.jpg

Image90.jpg





Image89.jpg

Image89.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 1:12    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Dalsze to zimowe Siemirowice


Image63.jpg

Image63.jpg





Image78.jpg

Image78.jpg





Image74.jpg

Image74.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 2:45    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

I dalsze zdjęcia z zimowych Siemirowic - jeziora


Image111.jpg

Image111.jpg





Image99.jpg

Image99.jpg





Image98.jpg

Image98.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 2:50    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Oj jej jeszcze chcę pokazać Wam zasuszony wrzos który wśród śniegu też cudownie wygląda


Image70.jpg

Image70.jpg





Image68.jpg

Image68.jpg





Image67.jpg

Image67.jpg


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 20:37    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Dzisiejsza droga do Siemirowic. Zainteresowani rozpoznają na 100%.
Pozdrawiam !!!



DSCF4852.JPG
 Opis:
W kierunku Kamieńca ...

DSCF4852.JPG





DSCF4853.JPG
 Opis:
W kierunku Siemirowic ...

DSCF4853.JPG


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 2:27    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Ja natomiast te zdjęcia dedykuję Kapiji z zapytaniem kiedy została odnowiona zewnętrzna elewacja kościoła w Cewicach .
Bo ja go pamiętam ciut niższego i z czerwonej cegły



Image52.jpg

Image52.jpg





Image54.jpg

Image54.jpg





Image51.jpg

Image51.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 2:30    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Dalsze zdjęcia dla Kapiji i nie tylko z Cewic


Image56.jpg

Image56.jpg





Image55.jpg

Image55.jpg





Image53.jpg

Image53.jpg


Odpowiedz do tematu Strona 4 z 263 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5 ... 261, 262, 263    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama