portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » Siemirowice cz. 21
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Siemirowice cz. 21

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 261, 262, 263    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 23:06    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Przepraszam Ciebie ASIU i Kormoranie 56 muszę to napisać , aby mi dali spokój i tak samo jak i wasze posty -traktowane były na równo z moimi ja nie chcę zaczynać .
Fajny to temat , ale tak się dziwię czemu Rogerwartes to toleruje , a moich postów nie chce tolerować , czyżby chce abym odszedł z tego forum nie jego doczekanie .
Jak ja bym pisał taki post to zaraz wykrzyczał by do mnie list , a co Puck ma do Siemirowic .
Jednych tolerujecie , a z innych robicie głupców - oj to nie ładnie .
Sami tu macie przykład .
Trochę sprawiedliwości - bo ze str Rogerwartesa i lista nie widzę tego .
Tylko uwżieliście się na moją osobę .
Jak to jest .
A po drugie ja się Tobie Rogewartes nie pochlebiam bo wiem , że jesteś bardzo uparty i ja nie muszę z Tobą kolegować tu na forum
Ja też ma swój honor nie zależy mi na Twoich pouczeniach Rogerwartes
Wiem , że znajdziesz tu na swoją obronę a niech Ci będzie
Ja przestanę tu wojować z Tobą , a na tym forum zaistnieje totalny spokój a na razie tego NIE MA
list
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 27, 2007 22:28
Posty: 80

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 7:30    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Co ma puck do siemirowic..........pozdrawiam
dariusznu 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 66
Dołączył: Śro Lut 27, 2008 22:25
Posty: 270

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 22:57    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

list napisał:
Co ma puck do siemirowic..........pozdrawiam

Ale bądźmy uczciwi. Dotyczy to nie tylko Mariusza.
No, luźno ma. W końcu dotyczy lotnictwa MW. Ale Mariusza posty też z reguły jakieś powiązania miały. Tylko chyba umówiliśmy się, że tu są Siemirowice. Może, jeśli już powiązanie luźniejsze, np. poprzez typ samolotu, który był w Siemirowicach, poprzez święto MW, czy lotnictwa, lasu, grzybów i kto tam co jeszcze wymyśli, to nie bawmy się w epistoły. Krótka wzmianka, odesłanie do strony lub link. Nie będzie śmiecenia ,tylko przekazanie krótkiej rzeczowej informacji, w nawiązaniu do...
Pozdrawiam. Wszystkich oczywiście.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 23:08    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

No właśnie tylko tyle , że jest to początek lotnictwa MW od roku 1920 .
A jeszcze dodam samolot MW - owszem też z przedwojny



machi_1.jpg

machi_1.jpg





20080127180340lublin_r-xiii_mw.jpg

20080127180340lublin_r-xiii_mw.jpg


rogerwaters 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Wto Lis 22, 2011 21:05
Posty: 109
Skąd: LV-426

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 9:26    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Po 1945 roku w historii polskiego lotnictwa wojskowego pojawiło się wiele przypadków ucieczek pilotów wojskowych za Żelazną Kurtynę. W większości piloci wybierali kierunek północny (Szwecja, Wyspa Bornholm) ale też RFN i Austria. Najgłośniejszy przypadek dotyczył Franciszka Jareckiego, który Migiem-15 uciekł właśnie na Bornholm. Startował z Malborka więc przez stosunkowo długi czas znajdował się nad terytorium Polski gdzie mógł być skutecznie przechwycony.
Siemirowice lotnisko w tym względzie miało lepsze warunki sprzyjające ucieczkom pilotów na Zachód. Zwłaszcza, że lotnicy morscy trenowali nad Bałtykiem co sprzyjało ucieczkom.
Zwracam się do pilotów i znawców tematu: jak to było w Siemirowicach? Nie udało mi się znaleźć informacji o ucieczkach z Siemirowic samolotem czy poziom "świadomości politycznej" był tak wysoki, że nie podejmowano takich prób?
Z Siemirowic na Bornholm w linii prostej jest ok 180 km, czyli przy średniej prędkości przelotowej (850 km/h) Miga-15 lot trwałby kilkanaście minut z czego jakieś 70% czasu byłbym na terytorium Polski. Teoretycznie bułka z masłem, aż kusiło żeby zwiać...

Dla zainteresowanych linki do historii Franciszka Jareckiego:
http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/migiem-na-wyspe/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Jarecki

P.S. Mig Jareckiego został zwrócony przez CIA Polsce. Najpierw trafił do Muzeum Lotnictwa w Krakowie, a później po wymianie za Jak-23 trafił jako pomnik do Grudziądza, gdzie do dziś stoi w Parku Miejskim a pod którym co jakiś czas przechadzam się z synem...
jja
Forumowicz


Dołączył: Śro Lip 05, 2006 17:29
Posty: 116

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 10:04    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

rogerwaters napisał:
Siemirowice lotnisko w tym względzie miało lepsze warunki sprzyjające ucieczkom pilotów na Zachód. Zwłaszcza, że lotnicy morscy trenowali nad Bałtykiem co sprzyjało ucieczkom.
Zwracam się do pilotów i znawców tematu: jak to było w Siemirowicach? Nie udało mi się znaleźć informacji o ucieczkach z Siemirowic samolotem czy poziom "świadomości politycznej" był tak wysoki, że nie podejmowano takich prób?
Z Siemirowic na Bornholm w linii prostej jest ok 180 km, czyli przy średniej prędkości przelotowej (850 km/h) Miga-15 lot trwałby kilkanaście minut z czego jakieś 70% czasu byłbym na terytorium Polski. Teoretycznie bułka z masłem, aż kusiło żeby zwiać...


Poziom "śwaidomości politycznej" w Siemirowicach był bardzo wysoki. W latach 60-tych gdy jeden z pilotów w prywatnej rozmowie nieopatrznie chlapnął że ma rodzinę na zachodzie, został natychmiast zawieszony w lotach, a niedługo potem wyrzucony z wojska.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 19:41    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

jja napisał:
rogerwaters napisał:
Siemirowice lotnisko w tym względzie miało lepsze warunki sprzyjające ucieczkom pilotów na Zachód. Zwłaszcza, że lotnicy morscy trenowali nad Bałtykiem co sprzyjało ucieczkom.
Zwracam się do pilotów i znawców tematu: jak to było w Siemirowicach? Nie udało mi się znaleźć informacji o ucieczkach z Siemirowic samolotem czy poziom "świadomości politycznej" był tak wysoki, że nie podejmowano takich prób?
Z Siemirowic na Bornholm w linii prostej jest ok 180 km, czyli przy średniej prędkości przelotowej (850 km/h) Miga-15 lot trwałby kilkanaście minut z czego jakieś 70% czasu byłbym na terytorium Polski. Teoretycznie bułka z masłem, aż kusiło żeby zwiać...


Poziom "śwaidomości politycznej" w Siemirowicach był bardzo wysoki. W latach 60-tych gdy jeden z pilotów w prywatnej rozmowie nieopatrznie chlapnął że ma rodzinę na zachodzie, został natychmiast zawieszony w lotach, a niedługo potem wyrzucony z wojska.

JJa coś na ten temat słyszałem , ale nie dokładnie to ktoś tu musiałby wspomnieć .
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 19:46    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Mariusz1962 napisał:
Przepraszam Ciebie ASIU i Kormoranie 56 muszę to napisać , aby mi dali spokój i tak samo jak i wasze posty -traktowane były na równo z moimi ja nie chcę zaczynać .
Fajny to temat , ale tak się dziwię czemu Rogerwartes to toleruje , a moich postów nie chce tolerować , czyżby chce abym odszedł z tego forum nie jego doczekanie .
Jak ja bym pisał taki post to zaraz wykrzyczał by do mnie list , a co Puck ma do Siemirowic .
Jednych tolerujecie , a z innych robicie głupców - oj to nie ładnie .
Sami tu macie przykład .
Trochę sprawiedliwości - bo ze str Rogerwartesa i lista nie widzę tego .
Tylko uwżieliście się na moją osobę .
Jak to jest .
A po drugie ja się Tobie Rogewartes nie pochlebiam bo wiem , że jesteś bardzo uparty i ja nie muszę z Tobą kolegować tu na forum
Ja też ma swój honor nie zależy mi na Twoich pouczeniach Rogerwartes
Wiem , że znajdziesz tu na swoją obronę a niech Ci będzie
Ja przestanę tu wojować z Tobą , a na tym forum zaistnieje totalny spokój a na razie tego NIE MA



Jednak nie zaaragował regorwates na ten mój wpis i znów wykasował mój post mimo tego , że była w nim błędnie przedstawione miejsce zginięcia Żwirki i Wigury .
Dlaczego został pozostawiony post Kormorana 56 I Aśki o Pucku .
Jednak uparłeś się na mnie jak na psa
Jak się trzymamy Siemirowic to się trzymajmy , a nie jednych traktuje się inaczej
Jednak Kormaran 56 ma tu chody mimo tego , że nie jest z Siemirowic - dlaczego i on też retorycznie łamie regulamin tego forum - dlaczego


Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Fri Feb 15, 2013 23:52, liczba edycji: 1
rogerwaters 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Wto Lis 22, 2011 21:05
Posty: 109
Skąd: LV-426

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 21:02    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Mariusz1962 napisał:
Następna piosenka to z roku 1971 http://szasad.wrzuta.pl/film/8gVdfjsvYTm - bo uważam jeśli ktoś spędził w Siemirowicach i gdzie indziej nie trzeba tego niszczyć .
BO KAŻDA GAŁĄZKA ROŚLINA PRZEDMIOT JEST CZĘŚCIĄ MEGO WSPOMNIENIA .
Tyle i ile razy będzie ten post wyrzucany to go będę powtarzał
Uważam , jak ten post pozostanie to się dostosuję do regulaminu tego forum .
Myślę ,że będą mile widziane zdjęcia skanowane i dzisiejsze zdjęcia zrobione przez ze mnie w Siemirowicach
Oprócz listy pilotów i reszty kadry przybyłej do Siemirowic układanej przez ze mnie w ostatnim czasie się chcę zając wklejając zdjęcia zrobione przez ze mnie w Siemirowicach - chyba to nie będzie wykosawane






Mariusz1962: Notorycznie łamiesz regulamin forum. Pierwsze ostrzeżenie - jeśli będziesz nadal to robić złożę formalny wniosek do Administratora o zablokowanie Twojego konta. Ponieważ nie mam najmniejszej ochoty z Tobą dyskutować, zażalenia kieruj bezpośrednio do Administratora na adres [url]forum@mojeosiedle.pl[/url] .


Wspomnienia publikuj pod tym linkiem: http://gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=95321
Grzegorz 5710
Forumowicz


Dołączył: Czw Cze 22, 2006 19:45
Posty: 151
Skąd: śląskie

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 22:37    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

rogerwaters napisał:
Po 1945 roku w historii polskiego lotnictwa wojskowego pojawiło się wiele przypadków ucieczek pilotów wojskowych za Żelazną Kurtynę. W większości piloci wybierali kierunek północny (Szwecja, Wyspa Bornholm) ale też RFN i Austria. Najgłośniejszy przypadek dotyczył Franciszka Jareckiego, który Migiem-15 uciekł właśnie na Bornholm. Startował z Malborka więc przez stosunkowo długi czas znajdował się nad terytorium Polski gdzie mógł być skutecznie przechwycony.


Chyba mała pomyłka bo Jarecki ucieka ze Słupska a w dwa miesiące później z Malborka Jaźwiński, który też lądował na Bornholmie. W Szwecji wylądował pilot z Łasku na Lim 2. Natomiast nie zapominajcie o ucieczce na Ił 2 pilota z 30 pułku
rogerwaters 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Wto Lis 22, 2011 21:05
Posty: 109
Skąd: LV-426

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 23:10    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Grzegorz 5710 napisał:
rogerwaters napisał:
Po 1945 roku w historii polskiego lotnictwa wojskowego pojawiło się wiele przypadków ucieczek pilotów wojskowych za Żelazną Kurtynę. W większości piloci wybierali kierunek północny (Szwecja, Wyspa Bornholm) ale też RFN i Austria. Najgłośniejszy przypadek dotyczył Franciszka Jareckiego, który Migiem-15 uciekł właśnie na Bornholm. Startował z Malborka więc przez stosunkowo długi czas znajdował się nad terytorium Polski gdzie mógł być skutecznie przechwycony.


Chyba mała pomyłka bo Jarecki ucieka ze Słupska a w dwa miesiące później z Malborka Jaźwiński, który też lądował na Bornholmie. W Szwecji wylądował pilot z Łasku na Lim 2. Natomiast nie zapominajcie o ucieczce na Ił 2 pilota z 30 pułku


Grzegorz 5710 masz oczywiście rację, sam przecież podałem źródło tej informacji więc tym bardziej się czerwienię.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 23:48    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

dariusznu napisał:
list napisał:
Co ma puck do siemirowic..........pozdrawiam

A jeszcze list napisał takie słowa , że wiele rzeczy jest zaczerpnięta z internetu , co nawet robi to rogerwartes i co mnie zarzucono .
Ale prócz wiadomości z internetu czerpię z moich wspomnień czy to nie żywa historia samych Siemirowic i ich mieszkańców
I piękne to jest , że w wielu sprawach forumowicze mi pomagają
I tu naprawdę popieram Darka bo on jedyny rozsądnie myśli jestem z Tobą Darku
Ale bądźmy uczciwi. Dotyczy to nie tylko Mariusza.
No, luźno ma. W końcu dotyczy lotnictwa MW. Ale Mariusza posty też z reguły jakieś powiązania miały. Tylko chyba umówiliśmy się, że tu są Siemirowice. Może, jeśli już powiązanie luźniejsze, np. poprzez typ samolotu, który był w Siemirowicach, poprzez święto MW, czy lotnictwa, lasu, grzybów i kto tam co jeszcze wymyśli, to nie bawmy się w epistoły. Krótka wzmianka, odesłanie do strony lub link. Nie będzie śmiecenia ,tylko przekazanie krótkiej rzeczowej informacji, w nawiązaniu do...
Pozdrawiam. Wszystkich oczywiście.

Tu popieram Darka , ale temat rogerwartesa już zaistniał tu na forum .
Ja w Siemirowicach znałem osoby , które posiadały rodziny w Stanach Zjednoczonych , czy w Australii , ale to były lata 70- te era Gierkowska i było wszystko ok .
I w tym czasie każdy mógł jak to się mówi uciec za ocean .
Ale jednak się bał bo konsekwencje takiej ucieczki w wojsku były dość rygorystyczne nawet z wydaleniem z wojska .
Aby rodzinę można było odwiedzić , za oceanem , aby zdobyć wizę co w tam tym czasie nie było łatwe
I w erze gierkowskiej wizę na wyjazd do Stanów czy do Australii mogła otrzymać żona i resztę rodziny .
Takim przykładem było pp Łapczykowie .
Pamiętam , że latem jechaliśmy przez Warszawę do ojca mego rodziny na wakacje zabierając p Łapczyk do Warszawy po wizę dla niej i jej syna Irka do Stanów Zjednoczonych .
Ale już nie mógł wyjechać sam p Łapczyk bo był pilotem i w tym czasie wiadomo jak rząd komunistyczny mógł na to zaaragować - po prostu ucieczką
Owszem p Łapczyk z synem Irkiem była w Stanach odwiedzić rodzinę , ale musiała wracać
Taką rodzinę w Stanach posiadali p Rolkowie , Lesiakowie i prawdo podobnie pp Salikowie .
Natomiast p Balcerkowie posiadali rodzinę w Australii .
A natomiast p Podlascy albo pp Borowieccy ale nie jestem która to z rodzin wymieniona przez ze mnie wyżej posiadali rodzinę w Wielkiej Brytanii .
Ale rodzina z za oceanu mogła odwiedzić tu swoją rodzinę w tych gierkowskich czasach w Siemirowicach .
Ja wiem , że tu trochę zboczyłem z tematu , ale chciałem pokazać jak władze wojskowe w Siemirowicach były łaskawsze na te sprawy , choć mogło dojść do ucieczki .
Ale byli rozsądni piloci , którzy byli pewni z konsekwencji takich szaleńczych czynów - jak ucieczka z całą rodziną za ocean bo już nie mieli w tych czasach powrotu do ojczyzny .
A dziś jest tak obluźnienie , że kto chce może emigrować na zachód , aby tylko były na ten czyn pieniądze .
I w tych czasach nie mówiono otwarcie o tym a dziś się już w rodzinach wojskowych mówi się otwarcie
Chyba o Tobie rogerwartes Tobie chodzi , chociaż jest to moje wspomnienie z Siemirowic z mojej głowy , a nie z internetu .
Wiele by się tu na forum znalazło nie prawidłowości nie tylko z mej strony , ale z innych forumowiczów też .
Na to proszę zwrócić uwagę
I jeśli macie ochotę drodzy forumowicze napiszcie kto tu z nas ma rację wszystkie uwagi przyjmę - pozdrawiam
Ale nie dotyczy moich opinii ani rogerwartesa - sami rozstrzygnijcie ten nasz spór bo tak dalej nie może być
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 13:54    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

W powyższym tekście jest błąd o którym już pisałem.
Maszewo jest normalnym przystankiem na tej trasie. Od Maszewa linia kolejowa leci dalej do Kamieńca. Nieco za Kamieńcem kończy się odbojami i jest już dalej tylko sam nasyp. Tory są zdemontowane.
Kamieniec /Cewice/ są tym przystankiem skąd odchodzą tory do jednostki. Jednostka utrzymywała w gotowości właśnie te tory i są one dobrze utrzymane. Trasa z Maszewa do Kamieńca ma kilka kilometrów i też będzie wymieniona.
Autor poprzedniego artykułu chyba nie orientuje się w przestrzeni terenowej tego regionu. Bowiem samo nazewnictwo nic nie daje. Jak jeszcze ta linia kolejowa była czynna to funkcjonowało połączenie Lębork - Maszewo.
Dla zainteresowanych tematem mogę pokazać mapki, plany tej linii kolejowej.
Pozdrawiam !!!
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 15:51    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Mariusz1962 napisał:
O tak to powinno być za to Tobie pochwała od mnie .
Więc ciągniemy dalej to forum przyjaciele z Siemirowic
Ten link jest dla Kapiji i nie tylko
http://www.gazetakaszubska.pl/42035/kaszubskie-koledowanie-w-cewicach-dali-koncert - ponoć był to wspaniały koncert .
Kapija byłeś na tym koncercie

Tu dalsza ciekawostka z internetu poświęcona linii kolejowej - Lębork - Maszewo - Cewice .
To są bardzo bliskie okolice Siemirowic
http://www.youtube.com/watch?v=W5S5IzYIiMo
Kapija to jest ta trasa coś mi pokazywał z tym wiaduktem jadąc z Lęborka do Maszewa i ten skład drewna przy stacji Maszewo Lęborskie kiedy jechałem do Cewic mijając to tak
A z tego filmiku widzę znajome tereny wraz z mieszalnią pasz skręcając na Siemirowice - to te strony Kapija nie mylę się


O ten tekst Tobie chodzi co powyżej robisz korektą , albo poprawiasz tekst na tej stronie Kormorana 56
emyylka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Lut 16, 2013 16:09
Posty: 1
Skąd: siemirowice

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 16:16    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Witam, czy ktoś wie więcej na temat hali budowanej na terenie jednostki? Czy mieszkańcy osiedla będą mogli z niej korzystać gdy już powstanie? Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 263 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 261, 262, 263    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama