portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » Siemirowice cz. 21
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Siemirowice cz. 21

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 261, 262, 263    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Cze 11, 2014 22:49    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Tak się zastanawiałem jak ten łopian wygląda - od czego jest internet więc zajrzałem - podobny jest do dziko rosnącego ostu
Na pewno tę roślinę nie raz widziałem myśląc że jest to oset
Internet na temat łopianu to pisze
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81opian_wi%C4%99kszy
I z internetu dam ze 3 zdjęcia .
Pamiętam że te kwiaty jak się go mijało ewentualnie weszło na niższą roślinę potrafiły się przyczepić
Więc przypomnijmy sobie łopian przypatrując tym zdjęciom
O to one



Image1.jpeg

Image1.jpeg





Image3.jpg

Image3.jpg





Image2.jpg

Image2.jpg


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 15:09    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Łopianu Ci - irys - u nas dostatek !!!
Najwięcej w miejscu, gdzie rośnie barszcz. Byliśmy tam i widziałeś ...
Tymczasem na lotnisku trwają sianokosy. Ładnie wśród "brył" siana wyglądają samoloty ...



DSCF4844.JPG
 Opis:
1. Hercules wśród ... siana .

DSCF4844.JPG





DSCF4854.JPG
 Opis:
2. Bryza wśród ... siana .

DSCF4854.JPG


irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 21:59    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

O tak a jaki zapach ma siano .
Nawet trawa ma fajny zapach po skoszeniu
irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 22:19    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Jak już Kapija zaczął o sianokosach to ja przedstawię kilka gat trawy która rośnie na kaszubskich polach i nie tylko bo w całej w Polsce które gotowe są koszenia


Image3.jpg

Image3.jpg





Image2.jpg

Image2.jpg





Image1.jpg

Image1.jpg


irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 22:39    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Czerwiec to i pola czerwonych maków a w ogrodzie też kwitną bardziej dorodne maki - to wszystko można zaobserwować w Siemirowicach i jego w okolicach
Pamiętam jako dziecko doskonale te maki na wzgórzu przy starej drodze za klubem je zbierałem ale nigdy nie mogłem donieść do domu bo zaraz po zerwaniu gubiły cudowne czerwone płatki
I do tej pory maki mi się bardzo podobają



Image3.jpg

Image3.jpg





Image2.jpg

Image2.jpg





Image1.jpg

Image1.jpg


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 12:52    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Takiego młodego liska "upolowałem" aparatem fotograficznym.
Ma on swoją siedzibę na lotnisku.
Zanim odpaliłem sprzęt - lisek był już daleko. Coś jednak utrwaliłem ...



DSCF4797.JPG
 Opis:
1.

DSCF4797.JPG


przejazdem 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Pon Gru 23, 2013 10:43
Posty: 1059
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 13:44    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Miły widok...Widać że lisek nie robi sobie nic z hałasu lotniczych silników.A może to lisi "patrol" za ofiarą.Odważnie... Pozdrawiam"przejazdem"
irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 21:42    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Tak takie liski pojawiają się coraz bliżej ludzi szukając żeru jak dziki przy blokach ryjąc trawniki.
Nie wiem jak ta sprawa wygląda w Siemirowicach.
Ale sprawa dzików w miastach jest na gminna tak jak lisów
Np na Oksywiu gdzie obecnie mieszkam przy moim bloku i nie tylko dziki tak poryły trawniki że trzeba na nowo je zagospodarować .
Kiedyś jadąc rano do pracy autobusem linii 152 z Oksywia do Śródmieścia na Obłużu na trawniku blisko ruchliwej ulicy Unruga zobaczyłem dwie lochy z młodymi gdzie tratowały trawnik
Na kamiennej górze gdzie stoi hotel Różany Gaj tam często pojawiają się lisy i dziki .
Nawet przelatują przez parking hotelowy .
Pamiętam gdy dawny hotel Antracyt przechodził generalny remont gdy pełniłem służbę na tej budowie często widziałem po południu gdy zostały zakończone prace pojawiała się para młodych lisków które wzajemnie się bawiły .
Jestem ciekawy czy na osiedlu wokół śmietników w Siemirowicach też pojawiają się lisy
Gdy mieszkałem w Siemirowicach często w lesie na polach widziałem zające a teraz są rzadkością
irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 21:47    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Kapija co raz więcej udaje Tobie na lotnisku sfotografować ciekawe gatunki zwierząt i ptaków .
Np myszołowa czy sokoła pustułkę co Tobie zazdroszczę
Może masz jakieś ujęcia fauny Siemirowickiej to dawaj - chętnie po oglądamy tu na forum
Może masz zdjęcia dzików
irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 22:12    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Znalazłem kilka zdjęć dzików wTrójmieście w internecie aby pokazać jak one dobrze się czują przy domostwach gdzie kiedyś aby zobaczyć dzika , lisa na osiedlu było nie do pomyślenia a dziś w ogóle się nas nie boją
Czyżby my jesteśmy temu winni czy w lesie już nic nie znajdują do jedzenia tylko trawniki czy śmietniki albo liczą na ułatwienie - to jest według mnie problem nie tylko Siemirowic o ile dziki też nie podchodzą pod bloki a miast całej Polski o czym media na ten temat od dawna informują



20111006060-72750.jpg

20111006060-72750.jpg





182503-Dziki-sa-niebezpieczne-ale-coraz-czesciej-pojawiaja-sie-na-ulicach-Trojmiasta.jpg

182503-Dziki-sa-niebezpieczne-ale-coraz-czesciej-pojawiaja-sie-na-ulicach-Trojmiasta.jpg





1106420-W-poblizu-miejsca-w-ktorym-zastrzelono-dzika-jest-odlownia-Zwierze-bylo__c_120_217_567_337.jpg

1106420-W-poblizu-miejsca-w-ktorym-zastrzelono-dzika-jest-odlownia-Zwierze-bylo__c_120_217_567_337.jpg


przejazdem 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Pon Gru 23, 2013 10:43
Posty: 1059
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 18:50    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

kapija napisał:
Łopianu Ci - irys - u nas dostatek !!!
Najwięcej w miejscu, gdzie rośnie barszcz. Byliśmy tam i widziałeś ...
Tymczasem na lotnisku trwają sianokosy. Ładnie wśród "brył" siana wyglądają samoloty ...
Odnosząc sie do fotki kapiji... http://polska.guide4world.com/pomorskie/leborski/siemirowice.html fajny filmik na celność zrzutu ...tratwy
przejazdem 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Pon Gru 23, 2013 10:43
Posty: 1059
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 18:55    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/10,88290,9205973,Symulator_lotu_samolotu_Bryza_na_lotnisku_Marynarki.html http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/przygoda-w-f-16-za-wsparcie-orkiestry,158222.html przejazdem
irys5556 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Pią Mar 07, 2014 18:09
Posty: 1974
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 23:14    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Trochę szerszej informacji na temat lima na tym forum
http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wojskowe/64-spis_statkow_powietrznych_wojska_polskiego/21626-dyskusja_o_samolocie_mig_17_a-4.html bo takie samoloty latały w Siemirowicach .
Na tym forum nie ma żadnych zdjęć z Siemirowic - popatrzcie i poczytajcie
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 8:35    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Trochę Siemirowic z miejsc Wam znanych...


16.jpg

16.jpg





15.jpg

15.jpg





14.jpg

14.jpg


przejazdem 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Pon Gru 23, 2013 10:43
Posty: 1059
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Cze 18, 2014 11:17    Temat postu: Re: Siemirowice cz. 21

Innej takiej ziemi w świecie nie ma..." Mała ojczyzna Siemirowiczan"...Mapa Siemirowic w sercu p.Asi... z zaznaczonymi miejscowościami regionu, szczególnie najbliższej okolicy ukazuje obraz wiejskich chat wkopmponowanych w nowe budownictwo."Uliczna galeria" ze śladami wieś,misteczko,miasto...Ulica, dom, podwórko,pierwsza miłość i las na horyzoncie.W dali kwiaty, zioła ,zboża,zwierzęta,pola łąki,sady owocowe...Wspaniały pokaz wdzięcznosci i pamięci o tym że o tą "małą ojczyznę" walczyli kiedyś mieszkańcy tego regionu, nasi dziadkowie, którzy dla Nas poświęcali swoje zdrowie i życie. Dzisiaj zachowujemy ich we wdzięcznej pamięci serca.We współczesnym świecie pełnym pośpiechu i zgiełku, świecie w którym nieustannie za czymś gonimy, ta mała ojczyzna staje się azylem - miejscem wyciszenia, zatrzymania, uspokojenia.W rodzinnym domu. w kontakcie z przyroda, podczas fizycznej pracy na wsi zyskujemy nowa wewnętrzną energię i budujemy w sobie pragnienie pełnego, wartościowego życia.Często fascynujemy się cudami świata, niezwykłymi krajobrazami dzikiej przyrody, a nie dostrzegamy piękna naszej rodzimej przyrody, obojętnie przechodzimy obok zachwycających pejzaży ziemii leborskiej.... Rozejrzyjmy się wokoło, popatrzmy na nasze łąki i pola, na pracujących ludzi. Spróbujmy dostrzec w wiejskiej rzeczywistości gdzie się ścierają granice nieba i ziemi, i gdzie perspektywy nieodgadnione kryją tajemnice tamtych miejsc.Czy znamy dobrze nasz region, jego najpiękniejsze zakątki, najcenniejsze zabytki, najciekawsze legendy, wartościowych ludzi...? Pani Asi obrazy swiadczą o tym że pamieta-cie.Dbajmy więc o tą piękna okolice, weźmy w swoje ręce odpowiedzialność za kształt i losy tej małej ojczyzny co zwie się Siemirowice . "Nie wstydźmy" się jej, lecz bądźmy z niej dumni i chciejmy ja godnie reprezentować, bo „innej takiej ziemi w świecie nie ma...” ziemi kaszubskiej.Pozdrawiam serdecznie...."przejazdem
Wink
Odpowiedz do tematu Strona 82 z 263 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 261, 262, 263    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama