portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 20
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 20

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 16, 17, 18    Następna     Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    
Autor Wiadomość
rogerwaters 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Wto Lis 22, 2011 21:05
Posty: 109
Skąd: LV-426

PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 22:40    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Mariusz1962 napisał:
Do postu o czaplach zostały zdjęte trzy zdjęcia - proszę o wyjaśnienie.
Ponownie zamieszczam jedno z tych zdjęć i myślę , że nie pozostanie skasowane jeśli ono jest nie prawnie umieszczone to je sam skasuję
Uważam , że sześć fotografii nie jest , aż tak dużo , a po drugie proszę o wyjaśnienia , a nie kasować


Owszem - usnąłem zdjęcia czapli. Przypominam, że jest to forum dotyczące Siemirowic i ilość zdjęć na których są czaple jest już wystarczająca i uważam, że sześć fotografii nie na temat jest dużą ilością. Poza tym trzy powyższe zdjęcia czapli nie zostały zrobione w Siemirowicach ani ich najbliższych okolicach i pochodzą z galerii internetowych. I w związku z tym nie mam nawet pewności czy ich publikowanie przez Pana nie jest łamaniem prawa autorskich.
Zapraszam do publikacji zdjęć czapli na poniższych forach:


http://klubciconia.ptaki.info.pl/forum/index.php?c=49
http://forum.przyroda.org/regiony-ornitologiczne-cat23.htm
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 1:45    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Dobrze jest to w porządku
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 19:29    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Jak piękne i miłe są wspomnienia z lat dziecinnych to każdy z nas wie !!!
Nie pamiętam aby taka uroczystość miała miejsce w mojej 1-szej klasie podstawówki. Możliwości techniczne tamtych czasów nie zapewniały pełnego uwidocznienia uroczystości na kliszy.
Teraz to co innego !!!
Jest taka możliwość więc popatrzmy !!!
Nowym pierwszoklasistom - gratuluję !!!
Zdjęcia z internetu.


http://lebork.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/1581715,slubowanie-pierwszakow-w-siemirowicach,galeria,id,t,tm.html#b59d3a08bf82fbc5,1,3,3
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 23:47    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

O tak bardzo mi przypomniałeś te ślubowanie pierwszych klas .
Ja natomiast byłem świadkiem ślubowania pierwszych roczników .
Czyli gdzieś od 1973 lub 1974
Pamiętam pierwsze ślubowanie pierwszych klas w naszej szkole gdy rządziła p dyrektor Ewa Stobba
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 15:05    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Kormoran nie zgadzam się z tym , bo jednak większość rodziców dba o wykształcenie swoich dzieci to jest totalna bzdura .
U mnie było inaczej to moja mama dbała już od I klasy szkoły podstawowej o nasze wykształcenie , siedząc przy nas pomagając przy lekcjach .
Pewnie , że system nauki przed 40- laty był zupełnie inny niż obecny
Rozumiem dzisiejszych rodziców , którzy nie mają czasu na przypilnowaniu swoich dzieci podczas odrabiania lekcji .
Ale większość uczniów ze wsi kończy szkoły średnie i wyższe uczelnie zajmując wysokie i odpowiedzialne stanowiska - takie jest moje zdanie o tym co zostało napisane w powyższym poście Kormorana
Przykładem jest rodzeństwo Ireny i Zenona Iszczuk mieszkających na wsi w Siemirowicach
No i wiele byłych dzieci z osiedla w Siemirowicach tez mają ukończone wyższe uczelnie , którzy uczą w szkole czy są nawet generałami policji jak np Andrzej Szostek - jeśli tu się pomyliłem to proszę poprawić jeśli chodzi o brata Aldony Szostek
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 16:06    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Zbliża się święto ludzi , którzy już odeszli od nas i trzeba o nich pamiętać .
Mam na myśli Wszystkich Świętych w ten dzień miliony naszych rodaków odwiedza groby najbliższych i znajomych .
W śród ludzi z Siemirowic , których znam już wielu nie żyje .
Nie dawno zmarła pani Mazurowa mieszkająca prawie 50 lat w Siemirowicach .
Ale przed nią w Gdyni zmarł i jest pochowany na tym samym cmentarzu MW na Oksywiu pilot p Gorlicki
I na cmentarzach w Gdyni np Witominie , czy na cmentarzu parafialnym przy ul Arciszewskich też leży wielu znajomych osób z Siemirowic .
Miejsce swego spoczynku piloci z Siemirowic i nie tylko pochowani zostali na cmentarzu MW na Oksywiu.
I też na tym cmentarzu znaleźli swoje miejsce spoczynku wiecznego żyjący jeszcze ludzie z Siemirowic
Kiedyś byłem z Kapiją na cmentarzu MW na Oksywiu gdzie zrobiliśmy kilka fotek pilotów pochowanych tam .
Ja zrobiłem zdjęcie grobu pana Matusewicza - pamiętacie go z Siemirowic


Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Sun Oct 21, 2012 10:22, liczba edycji: 1
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 16:10    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

A tu mam zdjęcie z tegoż cmentarza miejsc przygotowanych do pochówków osób jeszcze obecnie żyjących - spójrzcie na to .
Powinniście te osoby znać z Siemirowic
Pan Małas jak widać z pierwszego zdjęcia już nieżyje
Ale pp Sikorskich obecnie żyjących , kto ze starszego pokolenia z Siemirowic na pewno ich pamięta i ich synów Andrzeja , a imienia drugiego syna pp Sikorskich nie pamiętam
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pon Paź 22, 2012 20:50    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Mariusz!
Na Twój artykuł wyszukałem taką notatkę ...
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 2:45    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Na krótko po wrócę do lotnictwa w Siemirowicach na dwóch zdjęcia .
Na tych zdjęciach jest bardzo popularny samolot odrzutowy lat 60-tych i 70
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 18:19    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Śledzę postępy prac przy torach z Lęborka do Cewic i dalej na lotnisko.
Dzisiaj popstrykałem zdjęcia z odcinka za skrzyżowaniem na Maszewo.
Oto co widać ...
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Paź 24, 2012 18:35    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Jeśli zabiera się z forum cały post należy zostawić co zostało zapisane .
I powtarzam to co napisałem , że według mnie z tych zdjęć co Kapija przedstawia to nic jeszcze przy torach zrobione prócz wycięcie krzaków .
A idzie już zima jeśli będzie mroźna i śnieżna to przy torach nie jest taka łatwa praca .
Ja dziękuję pracować przy temperaturze -20 stopni i przy grubej warstwie śniegu
Uważam , że to co ja poprzednio napisałem było na temat .
Zdjęcia rzeczywiście nie .
Jeśli się kontroluje co piszą forumowicze nie należy być aż tak bezkarnym skreślając cały post
Zastanawiam się dlaczego mnie tak kontrolujesz i jestem ciekawy czy tak postępujesz z innymi osobami jak ze mną .
Patrzysz na mnie okiem negatywnym co ja Tobie złego zrobiłem ?

Twój usunięty post brzmiał następująco:

"Jeszcze mało widać tylko pościnane drzewa a gdzie ich wywózka , a dopiero je odsłonięcie - to jeszcze jest huk roboty , a zima tuż , tuż .
A zimą prace są dopiero przez warunki atmosferyczne naprawdę bardzo ciężkie .
A jeśli w tym roku będzie zima śnieżna i mroźna gdzieś do - 18 stopni to co w tedy
Ja dziękuję przy temperaturze - 20 stopni robić a śniegu po kolana
Nie daj Boże takiej zimy jak na tym obrazie "


Komentujesz "oczywistą oczywistość" i wkleiłeś zdjęcia, które w żaden sposób nie były związane z Siemirowicami. Na zdjęciach była las w aurze zimowej w bliżej nie określonym miejscu. Zawalasz nimi serwer i nie wnosiły nic merytorycznego do tematu.
I nie kontroluje ale moderuje, i nie jestem bezkarny tylko dokładny. I proszę nie robić z siebie pępka świata - kontroluję wszystkich z tym wyjątkiem, że z innymi nie ma problemu. Na przyszłość jeśli masz pytania napisz do mnie prywatną wiadomość a nie uzewnętrzniasz żale na forum publicznym. A jeśli chcesz się wdać w publiczną dyskusję na temat jakości i sensu Twoich postów zapytaj na forum publicznym innych Użytkowników jakie mają zdanie na temat Twojej twórczości. I nic złego mi nie zrobiłeś - nie trzymasz się tylko zapisów regulaminu niniejszego forum.
Moderator.


Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Wed Oct 24, 2012 18:43, liczba edycji: 2
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Paź 24, 2012 18:36    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Dla wszystkich dzieci ...
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Paź 24, 2012 18:44    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

To może być bardzo fajna zabawa , a w Siemirowicach też coś w to święto organizują

Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Thu Oct 25, 2012 4:38, liczba edycji: 1
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Paź 24, 2012 19:05    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Bardzo dziękuję za przywrócenie tego postu , a zdjęcia rzeczywiście mogłeś uznać nie tematyczne .
Ja nie chcę z nikim wojować i nie jestem pępkiem świata normalnym człowiekiem i też bardzo dokładnym - pozdrawiam
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Paź 24, 2012 19:08    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 20

Moja dzisiejsza wizyta na osiedlu ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 2 z 18 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, ... 16, 17, 18    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama