portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 17
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 17

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MariaS 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 29, 2008 18:05
Posty: 148
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 17:40    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Wszystkim użytkownikom forum życzę spokojnych, radosnych i pełnych rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.


dsc00257fb.jpg

dsc00257fb.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 22:58    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Very Happy Mirek już Tobie pomagam w rozpoznaniu nazwisk na tym klasowym zdjęciu, ale jesteś rocznikiem młodszy od mnie , ale więc tobie pomogę , ale mogę się mylić w rozpoznaniu tych osób
i tak Mirek to nie jest Wiesiu Łapuszek tylko Jarek
20 - to nie jest siostra braci Wentów - nie wiem ?
12- Witkowski imienia nie pamiętam , a mieszkał tam gdzie szewc przy naszej szkole
19 - to Formella z Wybudowania imienia nie pamiętam
18 - chyba Wiesia Kurzyk jej mama sprzedawała GSowskim sklepie na wsi
24 to prawdo podobnie moja bratowa -Brigida Dimitruk i
nr 20 - to nie jest czasem Wojtek Oller - tyle co mogę Tobie pomóc.
A sam to skoryguj
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 19:37    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Very Happy Byłem dziś proszony na obiad do pp Dymitruk gdzie spotkałem się z siostrą mej bratowej - Mirką , która na tych fotkach rozpoznała swoją klasę .
Nazwiska uczniów rozpoznanych przez nią podam następnym poście



Image1.jpg

Image1.jpg





Image2.jpg

Image2.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 19:47    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

A rozpoznała na tych zdjęciach - Jolę Puzdrowską , Renatę Trojanowicz , Ewę Sobolewską , Donkę Janiewską Gosię Łabę , Ewę Olejkowicz , Wojtka Ławeckiego , Jarka Krzekotowskiego , Zenka Iszczuka , Reginę Neubauer , Andrzeja Ciemnoczołowskiego i Mirka Soblewskiego Dankę Włoch , Lesiaka , ale imienia jego nie pamiętam i Zbyszka Kapela i jeszcze tam jest chyba Mirek Janik , a wychowawca klasy to p Danuta Gorlicka , dyrektor szkoły to p Ewa Stobba , a polonista to Maria Rajnik
Natomiast na drugim zdjęciu ta sama klasa , ale pierwsza gdzie wychowawcą była p Barbara Zegzuła
Pamiętam , że gdy p Barbara Zegzuła uczyła ostatni rok tą klasę w prezencie na imieniny bo sam tego słuchałem nadali życzenia w radiowym koncercie życzeń - piękny to był z ich strony gest i piękny prezent
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 21:33    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Spełniam prośbę kolegi.
Łebunia leży blisko Siemirowic. Jest tam tradycyjna szopka którą pokazuję ...



Szopka w kościele w Łebuni.JPG
 Opis:
1.

Szopka w kościele w Łebuni.JPG


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 22:28    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Very Happy Bardzo dziękuję a może masz szopkę z cewickiego kościoła albo z siemirowickiego .
Pamiętam jak za głębokiej komuny , gdy w Siemirowicach nie było kościoła , a były to lata 70- te ci najbardziej wierzący Siemirowiczanie czasem pokonywali w tę i z powrotem 12 km trasę po zjedzeniu kolacji wigilijnej do kościoła w Cewicach na pieszo i to w białe śnieżne Boże Narodzenie na pasterkę
Jak się cieszę , że rozbudował się ten piękny wątek świąt Bożego Narodzenia
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 0:21    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

W internecie znalazłem jedno zdjęcie załogi samolotu M -28 Bryza pod czas wieczerzy wigilijnej na lotnisku w Siemirowicach mimo tego , że jest już prawdzie mówiąc po świętach


10305.jpg

10305.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 0:48    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Jest już po świętach wybaczcie mi ,że odbiegam od tematu znalazłem w internecie po tym linkiem
http://cmentarzsiemirowice.bnx.pl/photogallery.php?rowstart=33 zdjęcia z prac przy rekąstrucji poniemieckiego cmentarza w Siemirowicach latem tego roku
Widać , że coś w tym roku zrobiono na tym zabytkowym cmentarzu
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 21:47    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Nie chcę tu być sam aktywny na tym forum , aby ktoś nie pomyślał , ze rozmawiam ze sam ze sobą , ale w internecie jeszcze znalazłem dwa zdjęcia dla mnie bardzo ciekawe szczególnie to pierwsze naszych siemirowickich pilotów .
Nazwiska podam w następnym poście bo czasem muszę wrócić do tych zdjęć , aby dalsze nazwiska napisać .
I z góry przepraszam , że mieszam tematy



Image2.jpg

Image2.jpg





Image1.jpg

Image1.jpg




Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Tue Dec 27, 2011 21:58, liczba edycji: 2
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 21:56    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Na drugim zdjęciu rozpoznałem p Marca Leszka , p Rolkę i p St Olejkowicza , a na pierwszym zdjęciu po lewej stronie to p A Małecki , p S Rajnik , a po prawej stronie jako ostatni to p L Marzec
lorlidor 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Gru 29, 2011 21:44
Posty: 1
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 21:57    Temat postu: Rocznik 1963

kapsel96 napisał:
a ja mam prośbę znalazłem stare zdięcie mojej kasy i nie mogę sobie przypomnieć wszystkich nazwisk (zdięcie ok 1972-74)
pomóżcie

wychowawczyni p.Majda
1. krzysiek krzekotowski
2. ela nowicka
3. mirka strąk
4. artur dominik
5. jurek budzyński
8. zbyszek milanowski
10.ela podlaska
11.wioletta wojciechowska
12.mirek puzdrowski
14.jola makarow
16.mirek szyniec
21.darek skubij
22.wiesiek łapuszek
23.jola skubij



Już pomagam...
Zdjęcie z roku 1970/71 pierwsza klasa:
6.Grażyna Puzdrowska
7.Anna Drywa
9.Ewa Kowalska
12. ? Witkowski
13. ? Wenta
15.Grażyna Gosz
17.Dorota Loroch
18.Wiesława Kurzyk
19. ? Formella
20.Wojciech Oller
22. Jarosław Łapuszek
24.Brygida Dymitruk
25.Tamara Paśnikowska
26.Halina Wenta


Pozdrawiam byłych i obecnych mieszkańców Siemirowic.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 22:33    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

To dobrze , żeś uzupełniłeś tę listę nazwisk ze zdjęcia klasowego nadanego na poprzedniej stronie z wychowawczynią J Majdą
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 22:47    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Już jesteśmy po uroczystych świętach Bożego Narodzenia wielkimi krokami z bliżami się , a to będzie po jutrze i związku z tym wszystkim forumowiczom na rok 2012 składam szczęśliwego Nowego Roku i w szampańskim nastroju spędzenia Sylwestra


images.jpg

images.jpg





919601.jpg

919601.jpg





0004132.jpg

0004132.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 22:49    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Na cześć Nowego Roku nie zapomnijmy wypić lampkę szampana
A może w swych artykułach coś ma na temat Sylwestra i Nowego Roku obchodzonego dawniej na Kaszubach Kapija ?
Jak tak to prosiłbym o zamieszczenie , może dawniej Kaszubi z okazji Nowego Roku i Sylwestra mieli jakieś zwyczaje , albo obrzędy ?
A może ktoś , z byłych i obecnych Siemirowiczan ma jakieś wspomnienia i zdjęcia z Sylwestra
Ja tylko pamiętam przygotowania , a w szczególności jak przygotowywała moja mama swoje kreacje na bal sylwestrowy , a na prawdę to były piękne kreacje .
Jedna z nich to była długa suknia błękitna z różą chyba z tafty jak brała miarę u krawcowej, a druga to też długa suknia z niebieskiego z aksamitu z falbanami u dołu .
Pamiętam doskonale jak moja mama z pracowitością na te falbany i w dekoldzie sukni przeszywała perły
Pokażę tu jedno zdjęcie z Sylwestra moich rodziców chyba z roku 1959 na 1960
Czwarte zdjęcie u dołu po lewej stronie



SYLWESTER_2011_2012_5_1.jpg

SYLWESTER_2011_2012_5_1.jpg





siemirowice35_132.jpg

siemirowice35_132.jpg


administrator 
   

Site Admin


Wiek: 47
Dołączył: Nie Lut 15, 2004 13:18
Posty: 1022
Skąd: ---

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 23:07    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

===========================================

kontynuacja dyskusji "SIEMIROWICE":
Strzalka http://gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=82614

===========================================
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama