portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 17
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 17

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 9:03    Temat postu: SIEMIROWICE cz. 17

Administrator@20120412 napisał:

.............................................................................................................................................


poprzednia część dyskusji "SIEMIROWICE" Strzalka http://gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=82611&start=150
...........................................................................................................................................




Ja pamiętam z kolei biwak w wielkich namiotach wojskowych na teranie ogródka jordanowskiego.Namioty stały od strony boiska szkolnego i ogródków działkowych,prawie przy samym ogrodzeniu.
Na pewno mieszkaliśmy już w 17-tce,ale chodziłam jeszcze do podstawówki do młodszych klas.Może to było w drugiej połowie lat 60-tych?
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 9:43    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Jeszcze jedno wspomnienie mi wpadło do głowy związane z naszymi siemirowickimi harcerzami .
Pamiętam , że nasi siemirowitcy harcerze umieli się nami jako młodszymi bardzo ładnie zająć.
Sam chodziłem do harcówki , gdzie wyświetlano nam bajki na kliszy z projektora , a póżniej na papierach rysowaliśmy sceny i bohaterów zapamiętanych z tych bajek - tak zapamiętałem na dłuższy czas bajkę o królewnej Śnieżce
A było to latem na początku lat 70-tych
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 4:01    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

A czy ktoś inny jeszcze pamięta,że na polanie za budą,była zorganizowana nieobozowa akcja letnia?
Zajęto się dzieciakami,które nie wyjechały akurat na wakacje.Były gry,zabawy...
Akcja ta trwała tylko jedne wakacje na przełomie lat 60/70-tych.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 8:52    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Ja tego nie pamiętam , może ktoś ze starszego rocznika pamięta - na pewno to była piękna akcja.
Proszę o przypomnienie tego zdarzenia ?
witekt 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Gru 04, 2011 20:42
Posty: 1
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 21:07    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Witam
Nazywam się Witek Toruński. Mieszkałem w Siemirowicach od 1958 do lipca 1971 r. Mieszkaliśmy w bloku nr 9 ( to ten ze sklepami). Z dużą przyjemnością przypomniałem sobie niezwykłe dzieciństwo szczególnie oglądając zdjęcia. Mogłem przypomnieć sobie niektóre osoby które zatarły się w pamięci. W opisach trafiłem na kilka nieścisłości i ciekawostek. W jednym z opisów trafiłem na nie wpełni prawdziwą informacje o moich rodzicach. Mama zmarła w 2003r. natomiast Ojciec żyje i mieszka aktualnie w Gliwicach.
Na zdjęciach przekazanych przez Panią Balcerek między innymi na pudle (I miejsce) stoi Rysiek Balcerek najstarszy z trzech braci Balcerków ( kto pamięta słynne drzewo Balcerków). Średni to Włodek, którego czasem widuję w Gdyni a najmłodszy był mój rówieśnik Zbyszek, który tragicznie zginął w latach 70 – tych.





To moi rodzice ze mną.


Tak to się zaczęło. Na zdjęciu jesteśmy w „karocach” z Tomkiem Lignowskim. Po lewej jego Mama, w środku moja i obok moja Babcia.



Nie było jeszcze jeziora i odpoczywało się nad rzeczką. Od lewej moja Mama, ja, Gosia Kraska i jej rodzice. P. Kraskowie byli naszymi sąsiadami z naprzeciwka piętra.


Tak się bawiliśmy na Mikołaja. W pierwszym rzędzie od lewej (w białej czapce) Jurek Kieczka, na prawo ? Grzebisz ( imienia nie pamiętam), dalej ja z Mamą a obok Jurek Łoin zwany później przez nas Łoinkiem.


To inne spotkanie Mikołajkowe. Ten drący się w mundurku marynarskim to ja we własnej osobie a po prawej Tomek Lignowski. Z tyłu na lewo od Mikołaja Marek Szostek na rękach Mamy.


A tak Mikołaj wyglądał w przedszkolu – chyba 1961 lub 2- gi rok.


Tak sportowo obchodziliśmy Dzień Dziecka- wyścig rowerowy był obowiązkowy.


Podrosła młodzież na zabawie choinkowe. Po lewej Rysiu Małas i ja.



Przeczytałem w którymś miejscu historię szewca p. Królika. Wśród swoich zdjęć znalazłem takie na którym od lewej stoją: Andrzej Kretowicz, ja, Zenek Kretowicz ( kto pamięta Kretowiczów?) a po prawej tak mi się zdaje że Zbyszek Królik we własnej osobie.


Historia córki pułku. Widziałem p. Mari zdjęcie aktualne. Chcę wobec tego dodać zdjęcie wykonane 196? 1 maja 196? w Lęborku w pobliżu domu dziecka. Na nim córka pułku w marynarskim mundurku obok ja i mój Ojciec w otoczeniu gawiedzi. Serdecznie P. Mario pozdrawiam.


Koniec roku szkolnego. Chyba koniec 6 klasy.
I rząd od lewej: Grażyna Rolka, Grażyna Kieczka, Gabrysia ? , Krysia Ogłoblin, Mirka Krajewska,Laurka Jędryka, Irka Lis.
II rząd od lewej: Roman Wypasek, Rysiu Małas, wychowawczyni p. Ewa Stobba, Zbyszek Putz, Grzesiek Kowalczyk.
III rząd od lewej: ja, Marek Szostek, Andrzej Sikorski, Janusz Czaja, Andrzej Kuza, Władek Jeliński.


Na tym kończę i nie przynudzam więcej. Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów z okresu Siemirowic.


Ostatnio zmieniony przez witekt dnia Mon Dec 05, 2011 14:39, liczba edycji: 1
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 23:00    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Very Happy Witek serdecznie dziękuję za zdjęcia umieszczone tu na forum .
Piękne wspomnienie i serdecznie dziękuję żeś przyjął mą prośbę o zamieszczeniu tu na forum Twych zdjęć z okresu Siemirowic .
Jestem Tobie bardzo i to bardzo wdzięczny .
Ja przepraszam , za mą nieścisłość , ze za wcześnie uśmierciłem Twego Tatę.
Przypomniałeś mi państwo Krasków gdzie ich córka chyba Hania wraz z Twą siostrą Bożeną i ze mną chodziła do jednej klasy .
A może masz zdjęcia Bożeny .
Ja zawsze Was mile wspominam i uważam , że byliście fajną rodzinką i nadal Was będę szanował
Wiele osób mi przypomniałeś na Twych zdjęciach np - p Lignowską no i Twoich szanownych rodziców
A z przedszkolnych zdjęć rozpoznałem kierowniczkę przedszkola p Strąg .
A na zdjęciu klasowym rozpoznałem p Stobbę , którą pamiętam ją w tym szalu jako dyrektorkę naszej szkoły - miłe wspomnienie

Na pierwszym zdjęciu ja takich pamiętam Twych szanownych rodziców.

A pod zdjęciem Twej szanownej mamusi z Tobą i z państwem Kraską chodzi mi o zdjęcie z przedszkola czy Twoja mamusia z Tobą na kolanach nie siedzi czasem przy p Łoinowej ?
Natomiast to drugie zdjęcie gdzie jest Twa mama z panią Lignowską to stoją one przy nie otynkowanym bloku ze sklepami gdzie mieszkaliście do wyprowadzki do Gdyni
Witek zapraszam do dyskusji i wspomnień na tym forum
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 22:43    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Na zdjęciu wyżej obok Grażyny Kieczki jest Gabrysia Krzemień.
Władek Jeliński był na spotkaniu 50-lecia szkoły-buzia mu się nie zamykała od dowcipów.
Zdjęcia dałeś,Witku,wspaniałe.Kawał historii,dzieciństwa,wspomnień.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 10:41    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Dziś 6 grudnia jak wiadomo nam ,że to dzień świętego Mikołaja czyli popularne Mikołajki .
Pamiętam , z dzieciństwa spędzonego w Siemirowicach , gdy nadchodziły Mikołajki to moi św p rodzice kazali dobrze wyczyścić buty i postawić przy drzwiach i pójść spać .
Z rana stajemy my z bratem zaglądamy do butów , a tu nic jesteśmy zawiedzeni , wracamy smutni do łózek i co widzimy wiele prezentów na parapecie okiennym .
Takie były nasze Mikołajki .
Gdy byliśmy już starsi to moja mama św p mówiła gdy nadchodzi dzień 6 grudnia przychodziła paczka od brata mamy z Łańcuta z naszymi Mikołajkowymi prezentami
Pamiętam jeszcze jedno gdy zbliżała się magiczna data 6 grudnia to mama zawsze nas pytała co byśmy chcieli na Mikołaja i nasze marzenia spełniały się.
Zawsze mówiła , że nasze prośby ujmie w liście do Mikołaja czyli do swego brata.
A może wy macie jakieś wspomnienia z dzieciństwa z okresu Mikołajek ?



mikolajkowe-swieto.gif

mikolajkowe-swieto.gif





mikolajki-w-biurze.jpg

mikolajki-w-biurze.jpg





Mikolaj2010.JPG

Mikolaj2010.JPG


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 10:43    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

A tu taj Mikołaj czeka nas z prezentami chyba w Siemirowickim lesie


pu.i.wp.pl22l.gif

pu.i.wp.pl22l.gif


hole58 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pią Sty 07, 2011 12:29
Posty: 139
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 16:20    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

I mnie się podobają zdjęcia Witaka. Są świetne. Fajnie, że opatrzone komentarzem. Łatwiej było mi odświeżyć własne wspomnienia o niektórych osobach z tamtych lat Smile
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 18:34    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Dzięki Asiu , żeś mi przypomniała na tym klasowym zdjęciu Witka Toruńskiego Gabrysię Krzemień , którą doskonale znałem , ona jeszcze miała brata , ale imienia jego nie pamiętam .
Kto z Was by nie pamiętał pp Toruńskich i ich syna i córki .


Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Wed Dec 07, 2011 1:26, liczba edycji: 1
kolpicc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 63
Dołączył: Sob Cze 27, 2009 16:52
Posty: 22
Skąd: kosakowo

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 20:25    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

Mariusz1962 napisał:
Jak już jesteśmy przy nazwiskach osób z Siemirowic to właśnie wiele osób mi bardzo dobrze znanych pojawiło się na obchodach 50- lecia naszej podstawówki dnia 3 września 2011 .
Tam się jeszcze pojawiła Renata Kasprzak mieszkająca w Lęborku , a jej rodzice też już nie żyją pojawiła się również córka pani Strąg - Mirka , Gosia Godek zamieszkała w Lęborku i Ela Nowicka również mieszka w Lęborku
Dla kolbica przedstawię kilka zdjęć z tego zjazdu - tu ja jestem z panią Strąg


Mariuszu Kolpicc, a nie Kolbicc, drobna różnica, ale po starej znajomości wybaczam, w końcu nasze mamy razem pracowały, a po Siemirowicach mieszkaliśmy razem na Oksywiu, jak pół Siemirowic
kolpicc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 63
Dołączył: Sob Cze 27, 2009 16:52
Posty: 22
Skąd: kosakowo

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 20:42    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

hole58 napisał:
W harcówce był kominek. Jak najbardziej czynny i bardzo przydatny w zimie, bo to przecież była piwnica. Ta mata ze zdjęcia nr 1 (harcówka) wisi akurat nad nim.
Na zdjęciu 2 (harcówka1) pierwszy od lewej to drużynowy Marek Abłażewicz a w środku- chłopak w czarnym swetrze to Andrzej Grzywacz.
I jak wilka do lasu, tak niektórych z nas po latach, przyciąga nasze osiedle. Marek i Andrzej na spotkaniu w Siemirowicach (nad nami- dziewczynami Wink przed zejściem do harcówki.


Też byłem harcerzem w Siemirowicach. Na chuście w harcówce jest napis Szklana Huta, byłem tam na pierwszym swoim obozie harcerskim i chyba nawet w tym (z chusty) 1972 roku. Trafiłem w to miejsce po trzydziestu ponad latach, budynki popadły w lekką ruinę, las urósł, ale wspomnienia nadal pozostały. A harcerzem byłem potem przez lat jeszcze dwadzieścia lat, tyle że w Gdyni. fajne to były czasy


Ostatnio zmieniony przez kolpicc dnia Tue Dec 06, 2011 20:53, liczba edycji: 1
kolpicc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 63
Dołączył: Sob Cze 27, 2009 16:52
Posty: 22
Skąd: kosakowo

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 20:49    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

kapija napisał:
Witam!!!
Po rozmowach z miłą Panią doszliśmy do wniosku że mamy kolejny temat na forum który został przemilczany w dyskusjach.
Chodzi tutaj o organizację harcerską oraz o harcówkę.
Niech to zdjęcie będzie początkiem Waszej dyskusji.
Pozdrawiam !!!


Kapija
za te Twoje stare fotki CZAPKI Z GŁÓW. Nie wiem skąd te zdjęcia wygrzebałeś, ale są niesamowite. Miło mi że pobudzasz miłe wspomnienia i cieszysz dużo ludzi
pozdrawiam
kolpicc 
   

Zaglądajacy


Wiek: 63
Dołączył: Sob Cze 27, 2009 16:52
Posty: 22
Skąd: kosakowo

PostWysłany: Wto Gru 06, 2011 21:23    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 17

iwona1 napisał:
Cześć Asia.Ja też jestem byłą mieszkanką Siemirowic .Pozwolę sobie dopisać jeszcze parę nazwisk dawnych mieszkańców.

1. Państwo Szczepanikowie- mieszkają w Legnicy
2. Państwo Cyganowie - Pan Cygan nie zyje a jego żona mieszka w Gdyni
3. Pan Jedryka Marian - mieszka w Radzyniu Podlaskim
4. Państwo Słabowie - mieszkają w Gdyni
5. Państwo Tylakowie - mieszkają w Poznaniu lub w Witkowie
6. Państwo Kusiowie - Pan Kuś nie żyje a jego żona mieszka w Gdyni
7. Państwo Żebrowscy - mieszkają w Lublinie
8. Państwo Łuniewscy - mieszkają w Lęborku
9. Państwo Murawiew - oboje już nie żyją
10.Państwo Małasowie - Pan Małas nie zyje , a jego żona mieszka w Gdyni
11.Państwo Jóżwiakowie - mieszkali w Gdyni


w latach 60-tych do Gdyni wyprowadzili się p. Swierzb, Oboje żyją mieszkają na Oksywiu, ich dzieci również mieszkają w Trójmieście oprócz Staszka który przebywa w Norwegi
p. Janikowie wyprowadzili się do Krakowa w początku lat 70-tych ich syn Mirek mieszka w Krakowie do dziś tak jak i Danka Włoch
w 75 r. wyprowadzili się do Gdyni p Szyniec. Antoni niestety nie żyje zmarł w 1984 roku, Małgosia mieszka w Niemczech, a synowie w Trójmieście
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama