portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 16
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 16

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 19:35    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Very Happy Asiu i nie tylko dla Ciebie dam pewne me wspomnienie .
Pamiętam pewien wieczór w Siemirowicach , a była to śnieżna zima tuż po Nowym Roku gdzieś na początku lat 70-tych chyba jeszcze mieszkała w Siemirowicach pani Kuprowa.
Ktoś puka do naszych drzwi moja mamusia otwiera , a w drzwiach stoi pani Danuta Wojtas , a za nią pani Kuprowa pamiętam jak dziś moja mama bardzo serdecznie wita się z p Wojtasową i ciągle słyszę z ust mojej mamy Danka to ty .
Ale w tedy już pani Wojtasowa nie mieszkała w Siemirowicach , a już w Nowym Sączu i pracowała w Peweksie i nam jako dzieciakom w prezencie dała całe opakowanie 10 sztuk gum do żucia balonowych tych z kolorowymi papierowymi historyjkami kaczora Donalda czy myszki Miki bo takie gumy to były rarytasy i pamiętam ze te papierowe historyjki zbierało się.
Pamiętam jak myśmy je dostali to tak myśmy się cieszyli
A po raz ostatni z synem państwa Wojtasów widziałem się na pogrzebie pani Witkowskiej . Bo pani Witkowska i pani Wojtasowa to były rodzone siostry
Pamiętam jak już było po pogrzebie to syn pani Wojtasowej podszedł do mnie i przywitał się i przypomniał mi , że razem bawiliśmy się nad jeziorem , a to było już w Gdyni na Oksywiu gdy już myśmy tam już mieszkali
Drodzy siemirowiczanie proszę mi przypomnieć co jest z państwem Radzikowskimi i Borawskimi
Jeszcze jedno nazwisko mi się przypomina , że na Oksywiu mieszka też pani Dębowczykowa bo pan Dębowczyk już nie żyje

Słuchajcie niech mi też ktoś pomoże w przypominaniu nazwisk z Siemirowic i co z tymi osobami się dzieje obecnie.


Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Sun Nov 06, 2011 19:48, liczba edycji: 1
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 19:48    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Mariusz,mówimy o dwóch różnych rodzinach.P.Pawłowscy wyprowadzili się z Siemirowic dużo wcześniej przed moją rodziną.Dlatego wspomniałam o spędzaniu w Wejherowie wakacji,gdy rodzina ta tam mieszkała.Czytaj troszeczkę uważniej,Mariuszu.Zbieżność nazwisk może się niejednokrotnie powtarzać.Mieszkały też 2 rodziny o nazwisku-Bednarek.Jedna rodzina była bezdzietna i przyjaźniła się z moimi rodzicami.Wyprowadzili się do Gdyni.P.Stasiu(dla mnie był wujkiem)zmarł parę lat temu i jest pochowany na Oksywiu.Druga rodzina mieszkała w bloku,gdzie Nierzwiccy(może błędnie ich nazwisko piszę).Ich córka,Bożena,chodziła ze mną do jednej klasy.Miała chyba młodszą siostrę,ale nie jestem pewna.
P.Szymańscy,mieszkający w dawnej 17-tce na parterze,po wyprowadzce parę lat później zmarli.Grażyna,ich córka,zmarła 2 lata temu,o czym w którymś poście pisałam.Młodsza,Renata,mieszka w Rumii.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 19:53    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Dobrze , dobrze Aśiu , ale ty jesteś starsza od mnie ja pamiętam tą rodzinę , a ty jeszcze inną .
Także mamy w pamięci jeszcze inne nazwiska - ASIU człowiek też jest omylny nie jestem alfą i omegą i tak uważam dość dużo nazwisk pamiętam i gdzie osoby są .
Uważam , ze dość dużo Tobie pomogłem
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 22:25    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Dalsze nazwiska z Siemirowic , które mi się przypomniały to pp Salikow wiem , że mieszkali na Skwerze Kościuszki przy dawnym kinie Goplana w Gdyni - tam poprawiając antenę telewizyjną w Boże Narodzenie roku 1976 lub 1977 zginął tragicznie pan Salikow .
Jestem ciekawy czy żyje jeszcze pani Salikow i co się dzieje z ich synem - Jędrkiem.
A co się dzieje obecnie z pp Łabami ?.
Natomiast po wyprowadzce w 1975 roku do Warszawy wyprowadzili się z Siemirowic państwo Baronowie mieli dwie córki - Jolę i Mirkę.
Państwo Makarow z Siemirowic wyprowadzili się do Poznania , a Jola ich córka mieszka w Niemczech.
Państwo Sarnowscy mieszkają w Lęborku i pani Irena Sarnowska obecnie uczy w gimnazjum lęborskim.
Syn państwa Mikundów mieszka w USA .
Teraz przypomnę dwa nazwiska naprawdę starych siemirowiczan , którzy wyprowadzili się chyba w latach 60- tych z Siemirowic , a bardzo dobrze znali moi rodzice , a ja tych osób nie pamiętam - to państwo Karlicy nie wiem gdzie się wyprowadzili i czy wogóle żyją , a drugie państwo to pp Guzik - wiem jak mi wspominała moja mama i wiele znajomych osób z Siemirowic , że pani Guzikowa była bardzo ładną kobietą.
A Pawlaczek już nie żyjący to był znajomy pana Wierzykowskiego , który mieszkał w Gdyni
Na Oksywiu zamieszkuje jeszcze pp Brudniak
Dopisuję jeszcze dwa nazwiska to państwo Paśnikowscy obecnie mieszkają w Częstochowie i państwo Biernatowie zamieszkują na Oksywiu
Myślę , że 88 nazwisk osób z Siemirowic podanych przez ze mnie to Tobie Asiu wystarczy .
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 23:18    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Very Happy Ja wiem , że Ty Kapija nie jesteś związany z Siemirowicami , a może Tobie udało się ustalić , kto po roku 1980 wyprowadzał się z Siemirowic i gdzie ?
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 8:23    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

P.Guzowie wyprowadzili się do Lęborka,ostatnio mieszkali na ul.Czołgistów.Bliższe dane o nich powinna mieć córka pułku-podpytam.
Także do Lęborka,na ul.Kaszubską,przenieśli się p.Młynarczykowie.Pan Młynarczyk ma się dobrze,żona zmarła mu parę lat temu.
P.Pogorzelscy przeprowadzili się do Gdyni już po roku 1975.P.Pogorzelski nie żyje.Ich syn,Marek,buja się po świecie(w tym pozytywnym znaczeniu oczywiście).
P.Serafinowie mieszkają obecnie w Gdyni.Oboje mają się dobrze.Mają trzy córki-Lilę,Iwonę i Anię.
Oj,będę mieć pisania...
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 8:46    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Very Happy Asiu bardzo dziękuję za dalsze nazwiska z Siemirowic .
Ja natomiast dopiszę , że jeden z synów pani Cerafinowej jest w Australi.
Natomiast Bożena Raj mieszka w Szwecji , a jej siostra Irena mieszka w Słupsku - ona też była na 50 leciu naszej szkoły.
Natomiast Wojtek Oller jest w Szwecji
Roman Krysman mieszka w Koloni w Niemczech , a jego siostra mieszka w Gdyni , a jego mama mieszka na Obłużu
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 14:06    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Nie wiem co dzieje się ze p.Skurzyńskimi,p.Tomczykami,p.Łechtańskimi,p.Smuszami,p.Kuzami,p.Jóźwiakami.
Chciałeś,Mariuszu,przypomnienia-to podaję Ci parę nazwisk.Może Ty coś wiesz o tych rodzinach?
Za wszystkie uzupełnienia wszystkim bardzo dziękuję.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lis 09, 2011 10:06    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Ja też Asiu nie wiem co się dzieje z tymi rodzinami z Siemirowic jeszcze mnie ciekawią dalsze losy pp Ławeckich , PP Chmielewskich , pp Wojtukiewiczów chyba oni mieszkają w Lęborku widzisz jeszcze jest wiele znaków zapytania co do rodzin z Siemirowic.
Nie wiem co się dzieje z pp Radzikowskimi , Cendeckimi , Guzikami czy pp Karlickimi - może ktoś nam pomorze w odpowiedzi na nasze pytania z byłych starszych osób z Siemirowic
Na zakończenie mych wspomnień czyli pomoc Asi przy uzupełnianiu listy osób zamieszkujących w tym czasie w Siemirowicach podaję zdjęcie - trochę podniszczone kobiet siemirowickich z panem Przysłuchą - a na zdjęciu tym po prawej stronie pana Przysłuchy jest pani Karlicka i pani Blachowa .
A po lewej stronie tego zdjęcia z rogu jest pani Chojnacka i moja mama , a nad panem Przysłyuchą jest pani Czajowa i w młodości pani Strąg.
A drugie zdjęcie też dla przypomnienia bo w tych wyliczankach osób z Siemirowic padło dobrze nam znanych nazwisk panów z Siemirowic - tam jest p Tarka , p Witkowski i p Nadolski i jest wiele osób , które nazwiska mi utknęły w pamięci - to są zdjęcia z okresu Siemirowickiego z lat 1958 - 1978



Siemirowice5.jpg

Siemirowice5.jpg





Siemirowice53.jpg

Siemirowice53.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lis 09, 2011 12:03    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Very Happy Asiu , a może Ty masz jakieś zdjęcia te z Siemirowic z albumu Twych szacownych rodziców , ze znajomymi z Siemirowic .?


To pytanie będzie do Darka Urbańskiego - Darek co się dzieje z pp Żukowskimi bo masz tu wiele zdjęć Twoich szacownych rodziców z pp Żukowskim na tym forum ? - pozdrawiam
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Śro Lis 09, 2011 20:38    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Na zdjęciu 53 jpg,z lewej strony,siedzi śp.Stanisław Bednarek,no i Twój tata,Mariuszu.
Zdjęcia,o które pytasz,zostały w domu i nie mam do nich dostępu.Szkoda,ale nic na to nie poradzę.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lis 09, 2011 23:06    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Very Happy Asiu bardzo Tobie dziękuję za rozpoznanie z tego zdjęcia p Bednarka - to ten pan co leży na Oksywiu nie daleko grobu p Mrozowskiego i moich rodziców i wiem od jego żony , że obecnie p Bednarkowa mieszka na Grabówku , a sąsiaduje z panem Wojkowskim bo pani Wojkowska już nie żyje i pan Bednarek miał na imię - Stanisław.
Szkoda , że nie masz dostępu do zdjęć Twych rodziców ze znajomymi , mówi się trudno , a może masz zdjęcie Twej mamusi - tak dla przypomnienia - bo ja ją pamiętam , ale takie zdjęcie nie zaskoczyło by tu na forum zamieścić jak myślisz - pozdrawiam
dariusznu 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 66
Dołączył: Śro Lut 27, 2008 22:25
Posty: 270

PostWysłany: Śro Lis 09, 2011 23:20    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Podając kto i gdzie "wyemigrował" z Siemirowic zasugerowałeś się Mariusz tym, że ja mieszkam w Łodzi i podałeś, że tam się wyprowadzili moi rodzice. Prostuję: w 1974 r. wyjechaliśmy do Czarnkowa, po roku do Turku. Stamtąd ja po szkole średniej wyjechałem do Łodzi, rodzice wiele lat mieszkali w Turku. Chyba w 2000 roku spełnili swoje marzenie i zamieszkali w Kaliszu, gdzie mama mieszka do tej pory.
Nie mam pojęcia o losach Państwa Żukowskich, kontakt urwał się po zmianie miejsca zamieszkania. Wiem natomiast, że Państwo Dominikowie wyprowadzili się do Krakowa. Pan Edward nie żyje. Pani Marta oraz nasze koleżanki Małgosia i Danusia mieszkają nadal w Krakowie. Państwo Dominikowie wyjechali do Opola. Oboje niestety już nie żyją.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lis 09, 2011 23:57    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Tak Darku tym się właśnie zasugerowałem , ale dzięki za sprostowanie bo czasem można się tak pomylić , ale od czego Wy jesteście tu na forum , aby prostować błędne informacje.
Natomiast Darkowi dziękuję za losy państwa Dominików bo sam byłem bardzo ciekawy , gdzie oni teraz są no czy żyją jednak nie mnóstwo osób już z Siemirowic nie żyje - pamiętam Pawełka i ze mieszkali w tym bloku za kioskiem w Siemirowicach
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 17:03    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Wszelkie poprawki są mile widziane -nanoszę je już na listę.Dzięki DarkuSmile
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 11 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama