portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 16
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 16

Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 0:12    Temat postu: SIEMIROWICE cz. 16

Administrator@20120412 napisał:

.............................................................................................................................................


poprzednia część dyskusji "SIEMIROWICE" Strzalka http://gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=82610&start=165

...........................................................................................................................................


Tak mi się spodobały te wspomnienia przedstawione przez Kapiję o panu Staszewskim , że ja też chciałbym przedstawić krótki życiorys i zdjęcia miejsca urodzenia mego św p Taty - Samociuka Stanisława bo wspomnień i zdjęć z miejsca urodzenia mej mamy to już na forum jest już dosyć - tylko na piszę ,że moja mama urodziła się 14 lipca 1932 r we Lwowie . Jej matką to była Bilik Maria a ojcem I mąż mej babci , który zmarł w 1933 r - Maryńkiewicz Michał .
Mama posiadała przyrodniego brata - Prokopa Wiesława - syna II męża mej babci , a ojczyma mej mamy- tyle co o mej mamie .
Natomiast mój ojciec urodził się 2 maja roku 1926 jako pierwszy syn - Marianny i Jana Samociuka .
W roku 1930 przychodzi na świat taty mego siostra - Maria , w roku 1932 - brat Józef , a najmłodszy brat taty mego to Jan urodzony w 1936 r .
Wszyscy urodzili się w Lisiowólce nie daleko Radzynia Podlaskiego.
Służbę wojskową rozpoczął w 1948 r w Świnoujściu następnie od 1955 - 1957 , r był w Gdyni , a w tym samym roku czyli 1957 służył w Gdańsku - Wrzeszczu na ul Kościuszki , z Gdańska -Wrzeszcza w 1957 lub 1958 roku po przeniesieniu tej jednostki do Siemirowic zaczął na stanowisku szefa kadr służyć , aż do roku 1978 .
Dnia 28 kwietnia 1957 roku mój tata żeni się z mą matką i z Łańcuta mój tata zabiera mą mamę do Gdyni jako już małżonkowie i zamieszkują na ul Piłsudskiego w Gdyni.
W pażdzierniku 1978 roku mój tata wraz z mą mamą i z nami ponownie wraca do Gdyni na Oksywie .
Tam w KPW jest nadal szefem kadr .
W 1988 roku mój tata schodzi na zasłużoną emeryturę .
Zmarł 10 pażdziernika 1997 roku , a pochowany wraz z mą mamą na parafialnym cmentarzu przy ulicy Arciszewakich w Gdyni na Oksywiu
Wykształcenie zdobywał w ten sposób - , że podstawówkę zaczął w czasie okupacji tak i moja mama , a natomiast maturę zrobił w 1959 roku w Siemirowickiej wieczorowej szkole średniej - bo taka tam bywała
Mimo , że nie mam już od 5 lat moich rodziców to zawsze ich szanowałem i będę w mej pamięci nadal szanował - bo to byli ludzie wspaniali i mądrzy .
A wbyłych Siemirowiczan mój ojciec jako kadrowiec zawsze pozostanie w pamięci jako człowiek prawy niosący pomoc i jako człowiek uczynny i znający się na przepisach kadrowych jak mało kto .
Zawsze starzy Siemirowiczanie mówili , że przepisy kadrowe mój ojciec miał w jednym paluszku lub jak pan Długi Andrzej mówi , że był chodzącą encyklopedią
Zawsze i bardzo dużo mi opowiadał o II wojnie światowej zawsze powiadał , że tam na tych terenach była partyzantka , która walczyła z Hitlerowcami nawet za pomoc partyzantom zginał dziedzic tej wsi .
Często opowiadał mi , że Hitlerowcy w jego wsi robili obławy na partyzantów .
A że jego domostwa leżały przy torach kolejowych z Łukowa do Lublina i tymi torami często szły hitlerowskie transporty wojskowe , gdzie partyzanci często je wysadzali , a czasem szły transporty żydów z getta warszawskiego na Majdanek - do obozu koncentracyjnego gdzie mój ojciec widział na torach zabitych Żydów próbujących ucieczki z takich transportów.
Jego wieś - Lisiowólka leżała nie daleko Parczewa gdzie wiadomo były wielkie boje partyzantów z Niemcami


Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Tue Nov 01, 2011 0:59, liczba edycji: 4
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 0:15    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

To są rodzice moi w młodośći


zdj.17.jpg

zdj.17.jpg





Tato.jpg

Tato.jpg





Mama.jpg

Mama.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 0:20    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Ten sąsiedni bielony dom to mego ojca rodzinnym dom -gdzie w roku 1926 urodził się mój ojciec , a dom z czerwonej cegły to dom najmłodszego brata taty - Jana w Lisiowólce


Image1.jpg

Image1.jpg





Image2.jpg

Image2.jpg





Image3.jpg

Image3.jpg




Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Tue Nov 01, 2011 0:25, liczba edycji: 1
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 0:24    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

A ja jako syn najstarszego brata z rodzeństwa mego taty w wiosną i nie tylko chętnie odwiedzam taty rodzeństwo choć z rodzeństwa mego taty , żyje już tylko najmłodszy brat - tu jestem w jego zagrodzie - te tereny wschodniej Polski też są piękne


Image4.jpg

Image4.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 0:44    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

A że jego wieś do której do końca życia się przyznawał i nie wstydził się z kąt pochodzi za co jestem mu bardzo wdzięczny znajdowała się nie daleko Radzynia Podlaskiego , gdzie jest jedyny rokokowy pałac rodziny Potockich zbudowany w połowie XVIII wieku


Image5.jpg

Image5.jpg





Image6.jpg

Image6.jpg





Image7.jpg

Image7.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 20:46    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Very Happy No rzeczywiście pan Staszewski pięknie malował - córki jego będą po ojcu miały piękne pamiątki
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lis 02, 2011 22:46    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Mamy dziś dzień zaduszny więc jest to dzień w którym wspominamy i zamyślamy się nad zmarłymi ..
Wiem , że jeszcze przed II wojną światową ten dzień był ważniejszy od dnia Wszystkich Świętych .
Więc i ja wspominam nad grobem moich rodziców , analizując swoje życie za ich życia i jacy oni byli
Przedstawiam tu w ten dzień fotki grobu moich rodziców po chowanych na parafialnym cmentarzu w Gdyni na Oksywiu



Image7.jpg

Image7.jpg





Image5.jpg

Image5.jpg





Image4.jpg

Image4.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lis 02, 2011 22:48    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

I jeszcze trzy fotki grobu moich rodziców


Image14.jpg

Image14.jpg





Image16.jpg

Image16.jpg





Image15.jpg

Image15.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lis 02, 2011 22:49    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Jeszcze jedna pozostała fotka grobu moich rodziców , która bardzo mi się podobała


Image13.jpg

Image13.jpg


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 21:05    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

W uzupełnieniu do strony 185 i 186 ...


Andrzej Małecki.jpg
 Opis:
1.

Andrzej Małecki.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 6:49    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Tak to pan Małecki Andrzej przesympatyczny człowiek obecnie zamieszkuje wraz z żoną w Gdańsku na Morenie .
To dobrze Kapija , że odezwałeś się na tym forum bo już miałem obawę , że stanie to forum na zawsze , a szkoda by było.
Mam zdjęcia państwa Balcerków - bo tyle osób pytało się o to państwo na uroczystości 50- lecia naszej siemirowickiej podstawówki - tylko zostało je skanować ale to za jakiś czas
aska56 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 67
Dołączył: Sob Mar 01, 2008 17:26
Posty: 394
Skąd: wejherowo

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 17:20    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

A mnie zaciekawiła sprawa byłych rodzin,tzn.byłych mieszkańców Siemirowic pod innym kątem.
Moja rodzina mieszkała w Siemirowicach w latach 1957-1975,razem 18 lat.
Ciekawi mnie w jakich latach,kto i kiedy musiał opuścić to piękne miejsce.Bo,że Siemirowice było wówczas najpiękniejszym miejscem na ziemi,nikt z ówczesnej młodzieży nie powinien zaprzeczyćSmileKtóra z rodzin pozostała tam,tak jak p.Grzywaczowie.
Czy ktoś potrafi pomóc mi w uzupełnieniu listy dotyczącej tej właśnie sprawy?
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 19:32    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Witam!
W czasach od około 1975 roku - pomogę.
Wcześniejszych lat nie znam.
Pozdrawiam !!!
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 22:30    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Asiu wiem , że w Siemirowicach pozostał Jacek Łoin , a jego rodzice zamieszkali w Lęborku , pozostała pani Kunysz , która z nami i razem z państwem Grzywacz siedzieli przy stole na terenie naszej szkoły podczas uroczystości 50- lecia .
Pozostał tam Andrzej Todoruk , a jego rodzice nie wiem czy pan Todoruk jeszcze żyje przenieśli się do Gdyni na Witomino .
Od 50 lat do tej pory mieszka wraz z córką Ewą , która jest nauczycielką w Maszewie pani Mazur , a pan Mazur już nie żyje i pochowany jest na nowym cmentarzu Siemirowickim przy kościele , a syn ich Grzegorz jest w Belgii.
Od roku 1965 lub 1967 w Siemirowicach zamieszkują w raz synem państwo Andrzej i Elżbieta Dłudzy.
A natomiast ze wsi na osiedle przeniosła się Regina Neubauer a rodzice jej mieszkają w Cewicach , również przeniosła się Teresa Kulasiewicz
To tyle pamiętam kto do dnia dzisiejszego zamieszkuje Siemirowice .
Dalsze odpowiedzi na Twe pytania w 1962 lub 1963 z Siemirowic wyszli p Mrozowscy w końcu lat 60 do Gdyni na Grabówek przeniesli się państwo Wojkowscy wiem , że pani L Wojkowska już nie żyje .
W 1970 do Gdyni przenieśli się na Chylonię p Ostałowscy , do śródmieścia przenieśli się już nie żyjący pp Wierzykowscy , a na Płytę Redłowską przenieśli się państwo Smyk , mieszkali na Płycie Redłowskiej , a póżniej przenieśli się na dzisiejszą ul Legionów państwo Wnuczyńscy - pan Wnuczyński już nie żyje , a na ul 3- go maja zamieszkała pani Balcerek bo jej mąż już nie żyje .
Około roku 1971- 1973 do Gdyni na ul 3-go Maja przenieśli się państwo Toruńscy obydwoje nie żyją na ich mieszkaniu mieszka ich syn Witold , a córka Bożena mieszka na Dąbrowie.
Z początku lat 60- tych na ul Partyzantów w Gdyni do tej pory mieszka pani Przesłuchowa - p Przesłucha już nie żyje wiem , że tez w latach 60 - tych do Gdyni przenieśli się państwo Rutkowscy - pan Rutkowski już nie żyje.
A Witomino zamieszkują państwo Kaweccy nie wiem kiedy wyprowadzili się z Siemirowic , a około roku 1974- 1975 na Witomino przenieśli się p p Rypińscy chyba w tym czasie do Gdańska na Morenę przenieśli się pp Małeccy.
W połowie lat 70- tych na Obłuże przenieśli się państwo Rajnikowie i Ściślewcy i Krysmanowie .
Na Obłużu za mieszkują państwo Sikorscy.
Natomiast w latach 1975- 1976 na Oksywie przyszli z Siemirowic państwo Szostkowie , PP Dymitrydzy , pp Majdowie , pp Lesiakowie obydwoje nie żyją a ich dzieci są w USA ,.
W tym czasie na Oksywie przyszli pp Lignowscy - też obydwoje nie żyją .
W roku 1978 na Oksywie przyszli z Siemirowic pp Ptaszyńscy , moi rodzice , pp Rolkowie , pp Jurkiewiczowie , pp Pyzowie , pp Ciemnoczołowscy pp Warchołowie pp Kromoliccy pp Czarnuszyc .
Aha jeszcze gdzieś w 1973- 1974 na Oksywiu zamieszkali pp Ogoblinowie - obydwoje już nie żyją .
Natomiast po nas gdzieś po roku 1979 z Siemirowic do Gdyni przenieśli się pp Machlarzowie pp Tarkowie , pp Janiewscy .
Natomiast na Babie Dołach wiem , że zamieszkali państwo Gorliccy .
Na początku lat 70 -tych do Koszalina poszedł pan Kulass póżniej gdzieś około 1977 r przenieśli się do Koszalina pp Rowińscy .
Do Łodzi gdzieś w połowie lat 70 - tych poszli pp Marcowie i pp Urbańscy.
W Krakowie zamieszkują pp Marszałkowie i Janikowie .
Do Gdańska gdzieś po roku 1979 przenieśli się państwo Sobolewscy - pań Sobolewski już nie żyje .
A na Oksywiu to chyba był początek lat 70 zamieszkali państwo Jodko - p Jodko już nie żyje na Oksywiu zamieszkali pp Bareccy .
W połowie lat 70- tych na Oksywiu mieszkali pp Szyncowie
Wiem , że Rumi zamieszkuje pani Olejkowicz .
A w Siemirowicach pozostał Jerzy Nowicki syn pp Nowickich
A w Lęborku zamieszkują pp Krzekotowscy zamieszkuje syn pp Łapuszków - Wiesio bo pp Łapuszcy już nie żyją .
To tyle co pamiętam kto pozostał w Siemirowicach , a kto i gdzie się wyprowadził z Siemirowic .
Jeszcze jedno nazwisko za pamiętałem ze w Gdyni na ul Kopernika mieszka p Cerafin , a na ul Piłsudskiego p Skubij .
Czy to Tobie Asiu wystarcza , czy Ty z tego będziesz zadowolona .
Oj jej jeszcze mi się przypomniało , że chyba w Warszawie zamieszkują pp Lewandowscy i pp Baronowie a na Oksywiu też zamieszkuje p Przyżycka bo p Przyżycki już nie żyje , a w 1974 do Słupska przenieśli się pp Rajowie - obydwoje już nie żyją , a w Lublinie zamieszkali pp Mazurkowie , którzy również nie zyja
Jeszcze dwa nazwiska dopisuję to mej dość długiej listy rodzin siemirowickich , którzy się rozprószyli się po Polsce , a najwięcej w Gdyni na Oksywiu to pani Nadolczak bo p Nadolczak już nie zyje i p Nadolska bo również p Nadolski nie żyje , oj jej jeszcze na Oksywiu zamieszkuje pani Popiołkowa bo jej mąż tez nie żyje - to chyba już naprawdę wszystkie nazwiska jakie ja pamiętam


Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Sat Nov 05, 2011 23:48, liczba edycji: 4
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 23:03    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 16

Mariusz!
Ten cmentarz jest w pewnej odległości od kościoła w Siemirowicach, co widać na zdjęciu.
Jest też grób ś.p. pana Mazura.



DSCF8542.JPG
 Opis:
1.

DSCF8542.JPG





Mazur.JPG
 Opis:
2.

Mazur.JPG


Odpowiedz do tematu Strona 1 z 11 Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama