portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 12
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 12

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 10, 11, 12    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 8:56    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy Witam w letni wakacyjny poranek.
Dziś odebrałem na mój profil prywatną wiadomość o zapamiętaniu nazwisk i imion z Siemirowic - tak pamiętam wiele nazwisk i imion tych osób w wieku naszych rodziców i naszych tych starszych i od mnie młodszych rówieśników.
Ale jednak nie wszystkich pamiętam w pamięci już mi się to zaciera dopiero jak spojrzę na zdjęcie to tę twarz rozpoznam , ale nie jest to tak , abym jak chciał , też występują pomyłki - nawet się pomyliłem w rozpoznaniu mej własnej mamy z panią Baranowską bo tak nie samowicie była podobna na zdjęciu do mej mamy , ale cóż pomyłki się zdarzają
Bardzo Wam dziękuję , że to zauważyliście .
Nad mieniam , ze po śmierci mego taty miałem notes przez z niego spisanego , kiedy tata odchodził na emeryturę z nazwiskami i imieniami wojskowych , którzy służyli w jw w Siemirowicach od roku 1958 - 1978 .
Ten skorowidz oddałem do jw w Siemirowicach .
JEŚLI TO MOŻLIWE PROSIŁBYM O SKANOWANIE TEGO NOTESU Z NAZWISKAMI BYŁYCH WOJSKOWYCH I ZAMIESZCZENIU TU NA FORUM - z całego serca pozwalam na to.
Czy to jest możliwe ?

A odnośnie to ostatniego zdjęcia klasowego podanego przez Kapije na stronie 150 tego forum dostałem dziś uzupełniające wiadomości
A mianowicie jest to klasa o rok młodsza od mego rocznika czyli -1970- 1978
Na tym zdjęciu jeszcze dopatrzyłem się po prawej strony nauczycielki to ty Mirek Szyniec,za nim jest faktycznie Jurek Budzynski i za Jurkiem stoi faktycznie Darek Skubij to na pewno
A drugą dziewczynką siedzącą od lewej strony zdjęcia może to być Mirka Strong przy niej chyba jest Jola Makarow i w tym rzędzie jeszcze rozpoznałem siostrę Darka czyli Jolę Skubij

Mirek jeszcze na tym zdjęciu rozpoznał - Krzysia Krzekotowskiego jako pierwszy Piotrka Jodko, i Wiolletę Wojciechowską.
Pisał mi też , że do jego klasy chodził i powinien być na tym zdjęciu - Darek Hibner - niestety jago nie pamiętam , nie wiem kto to był , i Jarek , a nie Wiesiu { bo to imię starszego brata Jarka } Łapuszek
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 9:05    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy Witam w letni wakacyjny poranek.
Dziś odebrałem na mój profil prywatną wiadomość o zapamiętaniu nazwisk i imion z Siemirowic - tak pamiętam wiele nazwisk i imion tych osób w wieku naszych rodziców i naszych tych starszych i od mnie młodszych rówieśników.
Ale jednak nie wszystkich pamiętam w pamięci już mi się to zaciera dopiero jak spojrzę na zdjęcie to tę twarz rozpoznam , ale nie jest to tak , abym jak chciał , też występują pomyłki - nawet się pomyliłem w rozpoznaniu mej własnej mamy z panią Baranowską bo tak nie samowicie była podobna na zdjęciu do mej mamy , ale cóż pomyłki się zdarzają
Bardzo Wam dziękuję , że to zauważyliście .
Nad mieniam , ze po śmierci mego taty miałem notes przez z niego spisanego , kiedy tata odchodził na emeryturę z nazwiskami i imieniami wojskowych , którzy służyli w jw w Siemirowicach od roku 1958 - 1978 .
Ten skorowidz oddałem do jw w Siemirowicach .
JEŚLI TO MOŻLIWE PROSIŁBYM O SKANOWANIE TEGO NOTESU Z NAZWISKAMI BYŁYCH WOJSKOWYCH I ZAMIESZCZENIU TU NA FORUM - z całego serca pozwalam na to.
Czy to jest możliwe ?

A odnośnie to ostatniego zdjęcia klasowego podanego przez Kapije na stronie 150 tego forum dostałem dziś uzupełniające wiadomości
A mianowicie jest to klasa o rok młodsza od mego rocznika czyli -1970- 1978
Na tym zdjęciu jeszcze dopatrzyłem się po prawej strony nauczycielki to ty Mirek Szyniec,za nim jest faktycznie Jurek Budzynski i za Jurkiem stoi faktycznie Darek Skubij to na pewno
A drugą dziewczynką siedzącą od lewej strony zdjęcia może to być Mirka Strong przy niej chyba jest Jola Makarow i w tym rzędzie jeszcze rozpoznałem siostrę Darka czyli Jolę Skubij

Mirek jeszcze na tym zdjęciu rozpoznał - Krzysia Krzekotowskiego jako pierwszy Piotrka Jodko, i Wiolletę Wojciechowską.
Pisał mi też , że do jego klasy chodził i powinien być na tym zdjęciu - Darek Hibner - niestety jago nie pamiętam , nie wiem kto to był , i Jarek , a nie Wiesiu { bo to imię starszego brata Jarka } Łapuszek, Małgosia Godek , czy ma bratowa Brygida Dymitruk tak to te osoby Mirek to Twój rocznik i doskonale ich znałem i pamiętam ale ich na zdjęciu nie widzę

Tak się zgadza , że ten artykuł zamieszczony przez Kapiję nie doczytałem do końca - przepraszam i dziękuję za wyjaśnienia ale ta msza po kaszubsku musiała być bardzo fajna chciałbym być kiedyś na takiej mszy .
To dobrze , że Kaszubi wręczyli taki postulat naszemu premierowi o zniesienie zakazu sprzedaży tabaki bo tabaka jak ja uważam to nie jest żaden narkotyk są gorsze narkotyki - a tabaka
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 9:13    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Przepraszam bardzo Was nie chcę zaśmiecać tego forum - jak robiłem dopisek do ostatniego postu to powyższy post nie został skasowany nie wiem dlaczego i powtórzyła się wiadomość z powyższego postu
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 10:19    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Z domowego archiwum .
Toast ...



127.jpg
 Opis:
1.

127.jpg


Wislna 
   

Forum Ekspert


Wiek: 75
Dołączył: Sob Maj 07, 2011 10:53
Posty: 410
Skąd: Gdansk-Nowy Port ul. Wislna

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 16:23    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Na tym przyjeciu to sa piloci? To kuzwa zmieniam zdanie o mundurowych!Wislna
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 17:05    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Skąd takie nastawienie?
Piloci to są normalni ludzie i także się bawią! Nawet niektórzy święci byli /jak znasz żywoty świętych/ - łasi na ziemskie uciechy.
No, chyba że zmieniasz zdanie na pozytywne !!!
Pokazuję prawdę, bez zakłamania !!!
Bo nie bocian przynosi dzieci ...
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 19:29    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Sad Wislna dlaczego zmieniasz zdanie o wojskowych chyba na pozytywnie .
Ja mogę powiedzieć , że w śród wojskowych i tak jak w policji są różni ludzie są tacy i tacy nie można ich mierzyć jedną miarą.
Wiesz doskonale , że i w cywilu różni są ludzie .
Ja się wychowałem w środowisku wojskowych i muszę Tobie napisać , ze takie wojskowe wychowanie jest bardziej surowsze i znam to środowisko od podszewki.
Zawsze kobiety zachwycają się mundurem jest takie powiedzonko a na pewno je znasz - Za mundurem panny sznurem - prawda.
I popieram to co wyżej Kapija napisał


Co do zdjęcia nadanego przez Kapiję na ostatnim poście na str 151 tego forum rozpoznałem po lewej stronie p Baranowskiego chyba p Kurzyka , a po prawej stronie p Baranowskiego ten pan w ciemnych okularach czy to nie pan Malik, a w rogu prawej strony zdjęcia to na pewno p Słaby
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 19:41    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Wakacje! Lekko na duszy, brak konkretnych obowiązków.
Pobawmy się więc w kaszubskie ciekawostki, historyjki.
Zawsze z takiej zabawy wyniesiemy coś dla siebie, coś co zapamiętamy, coś o co nasz zasób wiedzy będzie bogatszy.
Więc poważnie i na luzie ...
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 20:01    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Chyba zaczniemy od "farmazona".
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 20:23    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy Kapija co to takiego -farmozan - nie wiem i nie słyszałem pierwszy raz to słyszę od Ciebie - proszę o wyjaśnienie
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 20:43    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Tak to wygląda.
To dwie różne historie ale mają wspólny wątek ...

Cytat:
Nie zamierzam pisać o współczesnych dogach, ich właścicielach, ani naszych rodzimych hodowlach. Cóż więc ma wspólnego dog niemiecki, moja ukochana rasa, do równie ulubionej krainy i włodarza wszystkich kręgów piekła? Cofniemy się do XIX w. i zacznie podejrzanie pachnieć siarką.
Kaszuby, jak każdy inny region i rejon miały swój własny świat wierzeń i obrzędów nie związanych z oficjalnie wyznawaną religią. Były dobre i złe duchy, czarownice, diabły, przeklęte i cudowne miejsca.Były to światy, które znamy dzięki pracy badaczy, pasjonatów. Czasami jego blade ślady utrzymały się w mowie potocznej. Jednym z nich jest określenie "farmazoństwo". Kim był sam kaszubski farmazon?

Farmazon był przeważnie Niemcem, właścicielem dużego majątku - junkrem, rzadziej Żydem. Ze względu na ogromne dysproporcje bytowe, różnice kulturowe i szereg rzeczy bezwzględnie dzielących chłopstwo i wielkich posiadaczy ziemskich, tym drugim przypisywano najróżniejsze złe rzeczy. Bardzo często przypinaną łatką były konszachty z Diabłem. Farmazon to spolszczone "Frei Mason".
Masoneria była zawsze tajemnicza, tym bardziej niezrozumiała dla prostych ludzi. Na temat masonów powstało mnóstwo mniej i bardziej dziwnych sądów i plotek. Kaszubom mówiącym o "farmazonie" nie o prawdziwego adepta sztuki królewskiej chodziło, ale o człowieka, który paktuje z Diabłem dla własnych korzyści. Farmazon, jak łatwo się domyśleć zawierał z nim układ, który podpisywał własną krwią. Zły w zamian za duszę, zobowiązywał się pomagać w gospodarzeniu. I majątki prowadzone przez junkrów w Prusach kwitły, oczywiście za sprawą Diabła, a nie ludzkiej gospodarności, pracowitości i umiejętnościom. Jednak farmazon nie do końca miał lekko. Mimo, że dobra piękniały i mnożyły się, że miał zdolność bilokacji, to niestety też nocny obowiązek. Otóż musiał codziennie o północy objeżdżać swoje włości. Czynił to bądź powozem zaprzężonym w 4 czarne konie, które parskały płomieniami z pysków, bądź konno w towarzystwie czarnego, ogromnego psa, któremu również z pyska buchał żar i płomienie.
Więc znajdujemy wizerunek doga, który wypisz wymaluj jest identyczny z opisem psa Baskerville'ów. Dorosły, dog niemiecki z kopiowanym (ciętym i ustawionym w kształt płomienia) uchem ), w czarnym umaszczeniu wygląda rzeczywiście diabolicznie. Zwłaszcza jak jest nieco zmęczony i dolna powieka odsłoni zaczerwienione spojówki, a otwarta paszcza tocząca pianę, ogromne, białe zęby i wielki jęzor. To idealny portret demonicznego psa o krwawych ślepiach i paszczy buchającej ogniem piekielnym. Farmazon dzięki mocom pozyskanym od Diabła prócz tego, że wkładając rękę do kieszeni zawsze znajdował w niej pieniądze i we własnej postaci mógł się pojawiać w różnych miejscach swoich dóbr, pojawiał się też pod postacią właśnie czarnego doga niemieckiego. Zdolność bilokacji, bądź pokazywania się w dożej skórze zapobiegała różnego rodzaju szachrajstwom i zwykłym kradzieżom czynionym w majątkach.
Skąd u Kaszubów wyobrażenie doga niemieckiego jako inkarnacja Złego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Niemcy przywozili i hodowali w swoich majątkach swoje ukochane, elitarne dogi. A że jest to ogromny pies o wyjątkowym wyglądzie, budzący respekt a nawet lęk, zupełnie inny od znanych, pospolitych psiaków, oraz to, że hodowali go farmazoni więc sam został wcieleniem Diabła. Zresztą, o czym dobrze właściciele dogów niemieckich wiedzą, nierzadko dzisiaj można trafić osoby panicznie bojące się "piekielnej bestii".

Najbardziej znanym człowiekiem, który w swoim ulubionym majątku w Warcinie niedaleko Słupska hodował swoje ukochane dogi był kanclerz Niemiec Otto von Bismarck. O ile psów mających czy to imię, czy przydomek z kanclerzem związane jest wiele, to jeszcze nie spotkałam się z imieniem doga "Farmazon". Aż się prosi, żeby czarnego doga niemieckiego mieszkającego w naszym regionie tak właśnie nazwać.


Teraz ta druga wersja...



Farmazon..jpg
 Opis:
1.

Farmazon..jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 21:28    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy Ach już rozumiem, ale trochę mnie to przypomina balladę Adama Mickiewicza pt - Pani Twardowska - bo sam Twardowski też miał pewne konszachty z diabłem ale tak to zrozumiałem o tym Farmazonie
Dziękuję Kapija za wyjasnienie
Wislna 
   

Forum Ekspert


Wiek: 75
Dołączył: Sob Maj 07, 2011 10:53
Posty: 410
Skąd: Gdansk-Nowy Port ul. Wislna

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 9:11    Temat postu: Farmazon

No coz,a ja wam zywcem przepisze ze Slownika Wyrazow Obcych.
1.<historie nieprawdopodobne,nieprawdziwe lub nie istotne;glupstwa,brednie,androny.
2.<przestarz.,ktos kto wykorzystuje czyjas naiwnosc,by oszukac te osobe i zakpic z niej.>To mysle ze wystarczy.Jest roche wiecej. Z uszanowaniem dla Panow. Wislna
Wislna 
   

Forum Ekspert


Wiek: 75
Dołączył: Sob Maj 07, 2011 10:53
Posty: 410
Skąd: Gdansk-Nowy Port ul. Wislna

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 9:35    Temat postu: Bocian dzieci nie przynosi bo go nikt o to nie prosi

Kapija .Odebralam to negatywnie jako kobieta.Wiem ze sa to stare zdjecia no i z tad pamietam rozne tragedie dzieci i kobiet.Jest mi poprostu bardzo przykro.Ale to byly wlasnie takie czasy.Dla nas jest to juz chistoria.Wislna
hole58 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pią Sty 07, 2011 12:29
Posty: 139
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 17:16    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

No, proszę! Do mnie ojciec mówił ,,gadasz farmazony" (w znaczeniu ,,głupstwa"!- jak podała Wislna i takie znaczenia ja znałam). A że to z diabłem kaszubskim miało coś wspólnego- tego nie wiedziałam Smile
Więcej takich ciekawostek proszę.... Człowiek jednak uczy się całe życie...
Odpowiedz do tematu Strona 11 z 12 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 10, 11, 12    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama