portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 12
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 12

Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
list
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 27, 2007 22:28
Posty: 80

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 0:54    Temat postu: SIEMIROWICE cz. 12

Administrator@20120412 napisał:

.............................................................................................................................................


poprzednia część dyskusji "SIEMIROWICE" Strzalka http://gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=82603&start=240

...........................................................................................................................................



Super zdjęcia,wreszcie coś na czasie, bo tylko same pamiątki z lat 60-tych, a nie wszyscy z tych lat pamiętaja już osoby czy znają,a nie ma fotografii zadnych z lat 80-90 z zycia siemirowic i jednostki. pozdrawiam .
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 21:01    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Witam !
Świetne zdjęcia. Dziekuję za to jedyne, oczywiście wiem o kogo chodzi.
W przyszłym roku chętnie Wam przez kilka chwil potowarzyszę.
Oczywiście jak mnie zaprosicie jako gawędziarza przy ognisku.
Dla tych paru chwil warto się spotykać, bo zawsze coś nowego można usłyszeć.
Pozdrawiam !!!
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 22:14    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy Darciu jesteś wielki należy Tobie nagroda za tak wspaniałe wspomnienia z ostatniego zjazdu w Siemirowicach gdzie w śród już dorosłych dzieci siemirowickich sfotografowałeś mą skromną osobę.
Ale odnośnie to tego zjazdu przyznacie sami , że wiele wspominaliśmy i oglądaliśmy te miejsca , gdzie przed 30-laty czy nawet 40 laty bawiliśmy się nawet troszeczkę rozrabialiśmy .
A pod czas ogniska w Skrzeszewie wspominaliśmy wiele osób mieszkających za naszych czasów w Siemirowicach - była to bardzo dobra i sympatyczna lekcja wspominkowa , aby więcej takich zjazdów się odbywało i z roku na rok co raz więcej nas było.
A warto się po kilku dziesięciu latach spotkać i po wspominać.
hole58 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pią Sty 07, 2011 12:29
Posty: 139
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 10:04    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Kilkoro z nas przyjechało do Siemirowic na spotkanie naprawdę z daleka. Tym bardziej cieszymy się, że na miejscu mogliśmy spotkać się z wieloma osobami, których nie było na zeszłorocznym spotkaniu a byli teraz.
Było super fajnie Very Happy
Liczę na to, że spotkanie, które ma się odbyć we wrześniu będzie skomentowane i obfotografowane na forum.
Wielka szkoda, że w Siemirowicach nie ma warunków na to, żeby większa grupa osób mogła zatrzymać się na nocleg. Chociaż miejsce gdzie drugi rok zatrzymaliśmy się było super, chciałoby się otworzyć oczy i już być na osiedlu Smile
Pozdrawiam wszystkich



33.JPG
 Opis:
Małe wspomnienie z 1978r. Częsta forma spotkań w tamtych latach, ale nie jedyna.
Przy ognisku jest miejsce dla każdego, kto chce przy nim zasiąść

33.JPG


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 10:13    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Dalszy ciąg ...


LastScan3.jpg
 Opis:
3.

LastScan3.jpg





LastScan4.jpg
 Opis:
4.

LastScan4.jpg


hole58 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pią Sty 07, 2011 12:29
Posty: 139
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 10:39    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Kapija, artykuły bardzo ciekawe. Fajnie, że znalazły się na forum. Z przyjemnością je czytam. O wielu rzeczach wiedziałam ale jak to się mówi ,,po łebkach". Teraz mogę doczytać czego nie wiedziałam Smile
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 12:56    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy To ciekawe co kapija przedstawił na temat kurhanów w lesie Siemirowickim.
Ja natomiast rozszerzę ten temat o jedno zdjęcie znalezione w internecie mówiącym , że w urnach postaci popielnic i waz wrzucano szczątki po spaleniu ciała ludzkiego na stosie
Natomiast na zdjęciu Hani pokazanego na stronie 141 to w środkowej -bardziej w prawą stronę zdjęcia chyba rozpoznałem Andrzeja Dawidowskiego mieszkającego w domu jadąc na Wybudowanie , ale mogę się mylić



Szymiszów-woj.-opolskie-grób-32.-Szkileletowy-grób-kultury-łużyckiej-grupy-górnośląsko-małopolskiej-nakryty-dwiema-warstwami-bruku-kamiennego-A-C-i-wyposażenie-tego-grobu-D-1-5.jpg

Szymiszów-woj.-opolskie-grób-32.-Szkileletowy-grób-kultury-łużyckiej-grupy-górnośląsko-małopolskiej-nakryty-dwiema-warstwami-bruku-kamiennego-A-C-i-wyposażenie-tego-grobu-D-1-5.jpg


Wislna 
   

Forum Ekspert


Wiek: 75
Dołączył: Sob Maj 07, 2011 10:53
Posty: 410
Skąd: Gdansk-Nowy Port ul. Wislna

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 13:28    Temat postu: Tajemniczy zakatek.

Miejsce naprawde cudowne,Ktos mial wspaniale pomysly w zagospodarowaniu tego terenu.Czy te miejsca sluza rowniez jako teren zabawowy dla dzieci?Wislna
Wislna 
   

Forum Ekspert


Wiek: 75
Dołączył: Sob Maj 07, 2011 10:53
Posty: 410
Skąd: Gdansk-Nowy Port ul. Wislna

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 14:05    Temat postu: Dotyczy zdjec Roberta Siemiarowice

Bardzo dziekuje Robertowi za pokazanie swojej kolekcji zdjec o ruznej porze roku.Sprawiles mi nimi wielka przyjemnos,Ja mieszkam bardzo daleko od tego miejsca i przyroda u mnie jest zupelnie inna.Wislna
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 18:57    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Wycieczka Siemirowiczan do Kudowy-Zdrój w styczniu 1994 roku ...


111.jpg
 Opis:
Kudowa-Zdrój.

111.jpg


dariusznu 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 66
Dołączył: Śro Lut 27, 2008 22:25
Posty: 270

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 19:06    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Ognisko dla wszystkich otwarte. A już dla takiego gawędziarza jak Kapija.
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 9:49    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy Wislna nie bardzo wiem o jaki Ci tajemniczy zakątek chodzi proszę o dokładne wyjsnienie
A jeśli chodzi o zdjęcia Roberta dzikiej przyrody w Siemirowicach i ich okolic pokazanych na początkowych stronach forum o czterech porach roku to Wislna słusznie zauważył , że o każdej porze roku ta przyroda jest malownicza.
Sam byłem tego świadkiem mieszkając od urodzenia do 16 roku w Siemirowicach poznałem doszczętnie te tereny i rzeczywiście są piękne , gdzie byli Siemirowiczanie na tym forum zaznaczali fotkami czy swoimi wspomnieniami i sam obserwowałem jak zmienia się przyroda podczas wiosny , lata , jesieni czy zimy.
Wiem gdy , ktoś przyjedzie z głębi Polski , a nie był tu nigdy zachwyci się lasami i łąkami otaczającymi Siemirowice.
I ciszą i spokojem .
Mimo tego , że tereny okoliczne Siemirowic nie leżą na szlaku wielkich jezior kaszubskich { gdzie można je zobaczyć w okolicy Kościerzyny , Kartuz czy Sierakowic} to też są piękne i godne uwagi ze względu na wypoczynek i jak uważam na ciekawą historię , gdzie na forum tym dość szeroko są rozpisane.
A na myśli mam pobliskie wsie wokół Siemirowic - Cewice , Bukowina , Skrzeszewo czy Oskowo.
Tylko jeszcze w tym poście chcę nad mienić , że tereny w Siemirowicach przy starym mostku nad rzeczką Bukowiną mimo tego , że tam przyroda jest naturalna też warta zauważenia i nawet można tam wypocząć
,
Wislna 
   

Forum Ekspert


Wiek: 75
Dołączył: Sob Maj 07, 2011 10:53
Posty: 410
Skąd: Gdansk-Nowy Port ul. Wislna

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 10:37    Temat postu: Tajemniczy zakatek.Odp dla Mariusza.

Nie umiem powiedziec w ktorym miejscu,ale napewno na poczatkowych stronach forum.Bylo tam wiele ciekawych rzeczy zrobionych na jednym terenie z drewna postacie,chyba terz kon z wozemi napewno bylo miejsce na ognisko.Nie potrafie sobie tego wszystkiego teraz przypomniec,poniewaz za duzo ogladalam na raz. A to bylo moje pierwsze wejscie na to forum.Uwazam ze te strony sa bardzo ciekawe i wartosciowe.Kazdy cos ma do pokazania teraz i before.Dziekuje.!! Szanuje ludzi myslacych.Wislna
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 11:10    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 12

Very Happy Wilsna chodzi Ci o tajemniczy zakątek jak zatytułował Kapija na 8 str tego forum , ale on dodał na lotnisku .
Ja jak już wyżej pisałem mieszkałem w Siemirowicach od 1962 - do 1978 i nigdy takiego czegoś nie widziałem na lotnisku bo nam jako dzieciakom na lotnisko nie można było wejść tylko jak były wielkie uroczystości rocznicowe.
A po za tym lotnisko znajdowało się na terenie jednostki , aby wejść na teren jednostki wojskowej jak Tobie wiadomo trzeba mieć przepustkę.
Może takie coś powstało dopiero po 2000 roku nie wiem .
Dokładne informacje o tym zakątku poda Tobie Kopija.
A na osiedlu za moich czasów nad jeziorem był ogródek Jordanowski gdzie szerzej we wspominkach byłych siemirowiczan na tym forum znajdziesz.
A obecny plac zabaw dla dzieci znajduje się przy szkole podstawowej.
Wislna 
   

Forum Ekspert


Wiek: 75
Dołączył: Sob Maj 07, 2011 10:53
Posty: 410
Skąd: Gdansk-Nowy Port ul. Wislna

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 11:12    Temat postu: Dot.Obozu za Gdynia.

Poszukuje wszelkich informacji na temat obozu ktury przypuszczalnie miescil sie za Gdynia patrzac od strony Gdanska .Przebywali tam ludzie wywiezieni Z Pinska(Polesie) dzisiejsza Bialorus przez Niemcowpod koniec wojny.Tyle zapamietalam z opowiadan z mojego dziecinstwa.Przebywali tam miedzy innymi moi rodzice.Wislna
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 12 Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama