portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 8
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 8

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 9:43    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Dzięki za tą listę z nazwiskami z niej wiele osób pamietam i osobiscie znałem tak jak starsi forumowicze jeszcze raz dzięki - Chojn ... Hanka chyba stoi w drugim rzędzie od lewej trzecia jesli to nie ona to proszę mnie poprawic . Pani Stobba juz nie zyje
Bigismall 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Pią Sty 23, 2009 19:10
Posty: 371
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 11:37    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

http://forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=14&t=22191

w Siemirowicach powstaje żywe Muzeum Pojazdów Militarnych, tzn. większość pojazdów będzie mobilna. W związku z powyższym poszukiwane są osoby z okolic Siemirowic, Lęborka, Cewic chętne do grupy rekonstrukcyjnej. Celem działania tej grupy było by uczestniczenie w zlotach, pokazach i innych imprezach, ale również pomoc w utrzymaniu pojazdów (nie finansowa) i innych eksponatów.
Ewentualnych zainteresowanych proszę o kontakt z Panem Marcinem Samolem tel. 517 237 408 lub 697 105 050


Kto chciałby nauczyć się jeździć czołgiem, czy amfibią, lub innym pojazdem pancernym. Jest doskonała okazja.
Proszę się kontaktować z Panem Marcinem Samolem z Fundacji "Kuźnia" który organizuje w Siemirowicach żywe Muzeum Pojazdów Militarnych tel. 517 237 408 lub 697 105 050
2828486
hole58 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pią Sty 07, 2011 12:29
Posty: 139
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 12:53    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Świetna sprawa z tym Muzeum. Takie inicjatywy są godne popierania i zaangażowania.
Dobry zwyczaj podpisywania zdjęć na odwrocie. Najlepiej kto? gdzie? i kiedy? Po latach będzie jak znalazł i przyda się na pewno.
Moje fotki to lata 60-te
1-2/ odprawa nie tylko na trawie
3/ to na pewno piloci z Siemirowic tylko gdzie? może ktoś rozpoznaje niektórych z nich?



1.jpg.JPG
 Opis:
1.

1.jpg.JPG





2.jpg.JPG
 Opis:
2.

2.jpg.JPG





3.jpg.JPG
 Opis:
3.

3.jpg.JPG


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 19:25    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Namiot przy samochodzie sugeruje że jest to przebazowanie na lotnisko zapasowe. Teraz podobnie to wygląda.
Natomiast zdjęcie 3 pokazuje jaka panowała wtedy moda wśród pilotów.Mamy aż 4 typy umundurowania: kurtka, kurtka z pasem, płaszcz zimowy, płaszcz letni z pasem. Sądząc po kolorze czapek - mamy okres zimowy. Patrząc z perspektywy lat widać jak zmieniało się umundurowanie. To jest cenne zdjęcie dla kwatermistrzostwa. Pozostałe fotki mają dla mnie wartość historyczną.
Jestem pewien że dużo fotek mamy jeszcze w domowych archiwach godne pokazania.
Dziękuję !!!
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 21:08    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Jak rozmawiałem z tą osobą to teraz żałuje że fragment zdjęcia wycięła. Był to okres buntu młodzieńczego. Takich zdjęć mam dużo ale pokazuję je ze względu na wartość historyczno-wspomnieniową. Te fartuszki i białe kołnierzyki zarówno u dziewczynek jak i u chłopców. Jeszcze niedawno był ktoś taki co mówił o mundurkach szkolnych - czyżby widział stare zdjęcia???
Zdjęcie z roku 1966 czyli ma już 45 lat!
Pozdrawiam !!!



7.jpg
 Opis:
Klasa.

7.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 23:19    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Fajne te fotki z lotniska na pierwszym planie gdzie jest odprawa przed lotami rozpoznaję prócz p Olejk.... tego co się nachyla czy to nie pan Kawecki mogę sie mylic jak nie on to proszę mnie poprawic . A ostatnie klasowe zdjęcie to powtórka ze strony 93 Boze jaka młodziutka tu na zdjęciu jest p Stobba a wsród uczniów rozpoznaję - Jolę Ogłoblin , H Chojnacką i Jacka Wypaska. Co odnosnie do tych mundurków szkolnych doskonale pamiętam ze było to obowiązkiem noszenia i na ramieniu obowiązkowa tarcza . Wiem ze przy takich mundurkach białe kołnierzyki były wymienialne. Bo ma sw p mama zawsze o to dbała aby my z bratem mieli zawsze czysciutkie mundurki iwłasnie te kołnierzyki . Pamiętam ze co drugi dzien moja mama prała je i nawet krochmaliła te własnie kołnierzyki a raz w tygodniu nasze mundurki prała. Nie było u niej abysmy poszli do szkoły w brudnych mundurkach tym bardziej w brudnych białych kołnierzykach . Pamiętam równiez ile czasu nam mama poswięcała przy odrabianiu lekcji nie było zlituj sie . Przy tym była bardzo surowa i wymagająca . Oprócz to co mysmy się nauczyli wymagała aby nasze zeszyt były najładniejsze musielismy bardzo starannie je prowadzic. Tyle od nas wymagała w klasach od 1 do 5 klasy szkoły podstawowej . Ale wierzcie mi ze przez to wyrobiła w nas obowiązkowosc i dokładnosc co przydaje mi się w obecnej pracy czy nawe jak chodziłem do szkoły sredniej w Lęborku będąc w internacie
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 0:51    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Słuchajcie Siemirowiczanie wiem ze chyba w starej szkole albo gdzie indziej w Siemirowicach istniało liceum ogólnokształcące dla pracujących bo wsród pamiątek po mym tacie znalazłem swiadectwo maturalne . Egzamin dojrzałosci mój tato zdawał w Siemirowicach w 1959 r A jest to swiadectwo z liceum ogólnokształcącego. Moze ktos wie o tym liceum i umiał by na ten temat napisac
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 6:26    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

W nawiązaniu do różnego rodzaju imprez - Dzień Dziecka 1972 rok.


8.jpg
 Opis:
Dzień Dziecka 1972.

8.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 10:12    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Very Happy Tak pamiętam te dni dziecka organizowane były zawsze przed klubem garnizonowym a były to wyscigi kolarskie rysunki kredą na asfaldzie, których ja nawet tam tą kredą rysowałem a mój brat uczestniczył w tych zawodach kolarskich. Pamiętam równiez ze w ogródku jordanowskim były organizowane pewne konkursy - pamiętam , że był taki konkurs rzut piłką gumową w puszki i związku z tym powtórzę jedno zdjęcie które juz tu zamiesciłem własnie z dnia dziecka , a to były lata 70- te


Siemirowice30.jpg

Siemirowice30.jpg


MariaS 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 29, 2008 18:05
Posty: 148
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 17:31    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Kapija, dziękuję za zdjęcia! To jest klasa mojego brata. Znałam ich wszystkich. Jola Ogłoblin mieszkała w bloku na parterze, a Jacek Wypasek nade mną (IIp.). Bardzo często się razem bawilismy, a później ... "prywatkowaliśmy" Very Happy
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 20:22    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Witam!
Fajnie, że mogę dostarczyć porcję przyjemnych wspomnień. Jeszcze trochę mam tych zdjęć.
Jak pisałem - nie jestem związany z Siemirowicami - ale wciągnęło mnie to forum i do czasu pokazania obiecanej niespodzianki z Siemirowic, będę tutaj!
Pozdrawiam !!!
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 20:31    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Zbiórka!
Z tego co rozpoznaję na podstawie poprzednich zdjęć jest to 15 eskadra.
Charakterystyczne miejsce zbiórki ...



9.jpg
 Opis:
Zbiórka.

9.jpg


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 22:44    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Bardzo stara fotka z personelem latającym z Siemirowic...
Wymiana doświadczeń!
Wyraźnie widać jak zmieniły się ubrania pilotów i ich wyposażenie typu spadochron, okulary, itp ...



10.jpg
 Opis:
09.10.1953.

10.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 0:53    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Ta zbiórka to na pewno przy sztabie w jednosce w Siemirowicach tyle co mogę na ten temat powiedziec
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 1:57    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Wszystkim znajomym tych których znam i tych których nie znam którzy tworzą to forum z okazji świąt Wielkiej Nocy życzę zdrowych i wesołych , smacznego święconego jajka i mokrego dyngysa. A te pisanki to od mnie


wielkanoc.jpg

wielkanoc.jpg


Odpowiedz do tematu Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama