portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Siemirowice » Forum » SIEMIROWICE cz. 8
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

SIEMIROWICE cz. 8

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Roobert 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Kwi 14, 2007 15:34
Posty: 27

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 19:20    Temat postu: SIEMIROWICE cz. 8

Administrator@20120412 napisał:

.............................................................................................................................................


poprzednia część dyskusji "SIEMIROWICE" Strzalka http://gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=82599&start=135

...........................................................................................................................................


Tak to jest "nowy" most na Bukowinie wybudowany chyba z 10 lat temu (jak nie więcej) w miejscu starego kamiennego mostu. To ten na głównej drodze dojazdowej.

_________________
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 23:10    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Dzięki Tobie Roobert za potwierdzenie mych słów co to tego mostu a moze masz jakieś fotki z Siemirowic i z okolic to byś przedstawił na forum - zapraszamy
morze 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Czw Maj 18, 2006 11:04
Posty: 5533
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2011 12:49    Temat postu: PKP

W nawiązaniu do zdjęcia:

http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/image/rj124x-yz1941.jpg

Załączam fragment powojennego rozkładu jazdy pociągów.
Część zabudowań po tych stacyjkach istnieje do dzisiaj.
Możecie je czasami mijać w trakcie codziennych podróży.



Cewice 1947.jpg

Cewice 1947.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2011 22:23    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Dziękuję bardzo ze me prośby znalazły na tym forum jakiś odgłos. Bardzo się cieszę ze te tematy które poruszam mają pewien odzwięg.Poczekam na dalsze odpowiedzi na moje pytania , a może sam znajdę na nie odpowiedzi bo w histori Siemirowic i okolic jest jeszcze wiele spraw nie wyjasnionych . Czeka na Was niespodzianka z mej strony ale muszę jeszcze poszperac i cos nie coś dowiedziec ale będzie to w swoim czasie. Drodzy uczestnicy tego forum jak byście coś ciekawego z histori , o przyrodzie i o wspólczesnych Siemirowicach i okolic mieli to proszę zamieszczać na forum - wiadomosci i zdjęcia. Czekam na ciekawe rzeczy. Pozdrawiam Was wszystkich
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2011 22:28    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Jesli chodzi o mą niespodziankę to mam trochę nazbieranych materiałów ale to nie wszystko muszę miec do tego pewne jeszcze sprawdzone wiadomosci , ale z tym musicie nabrac cierpliwosci .
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 2:08    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Podam Wam do obejrzenia kilka fotek z osiedla siemirowickiego i z lotu ptaka lotnisko


2siemi40.jpg

2siemi40.jpg





2siemi48.jpg

2siemi48.jpg





2siemi47.jpg

2siemi47.jpg




Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Tue Apr 05, 2011 9:42, liczba edycji: 1
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 2:14    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

A kto te samoloty pamięta -pamiętam ze podczas jakiegos śwęta lotniczego lecąc antkiem widziałem całe Siemirowice z lotu ptaka widok był zachwycający


2siemi14.jpg

2siemi14.jpg





2siemi16.jpg

2siemi16.jpg





2siemi15.jpg

2siemi15.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 2:28    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

A tu dam najnowoczesniejsze samoloty które stoją na lotnisku w Siemirowicach


2siemi43.jpg

2siemi43.jpg





2siemi29.jpg

2siemi29.jpg





2siemi28.jpg

2siemi28.jpg




Ostatnio zmieniony przez Mariusz1962 dnia Tue Apr 05, 2011 9:44, liczba edycji: 1
Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 2:36    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

A tu jeszcze jedna historyczna fotka z siemirowickiego lotniska


I-28_na_lotnisku..jpg

I-28_na_lotnisku..jpg


kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 23:42    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Witam!
Stałem się dzisiaj szczęśliwym posiadaczem dużej ilości zdjęć z Siemirowic. Zmuszony jestem jednak popracować nad nimi bo są one złej jakości. Dlatego teraz pokażę tylko dwie fotki i ich stan,w tym jakość.
Muszę też poukładać je tematycznie.
Nie jestem związany z Siemirowicami ale zapał niektórych z Was i mnie zdopingował.
Proszę więc powspominać i może krótkie komentarze typu co to było za zdarzenie, kto jest na zdjęciu i podobne sprawy.
Może jakaś zabawna historia też nam się przytrafi.
Życzę dużo wrażeń, zabawy i zadumy.
Pozdrawiam !!!



2.jpg
 Opis:
Występy artystyczne.

2.jpg





1.jpg
 Opis:
Takie "połamane" zdjęcie ale twarze są rozpoznawalne.

1.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 9:16    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Very Happy dzięki Tobie Kopija za zdjęcia ale jak widzę po dacie ostatniego zdjęcia klasowego to nie mój rocznik - starszy od mnie bo ja zacząłem szkołę dopiero w roku 1969 i ta ówczesna nauczycielka p Ewa St... była przez 3 miesiące mą wychowawczynią a pózniej stała się dyrektorem naszej szkoły ale mam po niej fajne wspomnienia nawet była mą sąsiadką a szkołę zakonczyłem w 1977. Na tym zdjęciu choc połamane ale nic nie szkodzi rozpoznam kilka osób choc od mnie trochę starszych. Co do pierwszego to napewno występy artystyczne podczas karnawału w przedszkolu czy nawet w szkole. Ale jak ma pamięc nie zawodzi to takie występy podczas karnawału mielismy w przedszkolu gdzie czasem panie przedszkolanki czy sami rodzice własnoręcznie robili rózne elementy stroju do występów gdzie tanczylismy, spiewalismy przed swoimi rodzicami a do przedszkola zaczełem chodzic od roku 1964 lub 1965 do 1969. Super wspomnienie
dariusznu 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 66
Dołączył: Śro Lut 27, 2008 22:25
Posty: 270

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 20:53    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Zarówno w przedszkolu, jak i w szkole organizowane były zabawy dla dzieci. Na zdjęciu, sądząc po wzroście dzieciaków, to chyba raczej lata szkolne, ale trudno jest mi rozpoznać twarze. Co czasem wydaje mi się, że ktoś kogoś mi przypomina, to za moment ten ktoś jest podobny do paru innych osób. Zabawy szkolne - od choinkowej zaczynając - połączone były z przebieraniem się w różne stroje. Wiecie, że ja nawet nie pamiętam, czy oprócz zabawy choinkowej były jeszcze inne. Co prawda tamtą niełatwo zapomnieć, bo wiązała się z prezentami i w ten sposób utrwalając się w umyśle dziecka przetrwała do tej pory.
Drugie zdjęcie zdecydowanie wyraźniejsze, ale to rocznik o kilka lat starszy. Część twarzy poznaję, gorzej z nazwiskami. Może, jak ktoś z forumowiczów zacznie opisywać, to może i mnie częściowo olśni. Zatem, kochani, oglądajcie i piszcie.
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 22:17    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Siemirowice - bardzo dawno temu!
Odprawa przed lotami. Teraz nie do pomyślenia jest ten styl-na trawie!
Proszę zwrócić uwagę na metalowe gwiazdki oraz na podwieszany zbiornik podskrzydłowy.
Ciekawe jest zestawienie kombinezonu z czapką wyjściową. Biała czapka i lotniczy smar, paliwo. Ciekawy zestaw !!!



3.jpg
 Opis:
1.

3.jpg





4.jpg
 Opis:
2.

4.jpg





5.jpg
 Opis:
3.

5.jpg


Mariusz1962 
   

VIP


Wiek: 62
Dołączył: Wto Lis 30, 2010 20:57
Posty: 3496
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 9:05    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Darku chętnie bym Tobie pomógł rozpoznaniu osób tych na poprzedniej stronie czyli na 93 ale na zdjęciu klasowym z panią Stob... rozpoznaje tylko 2 osoby po prawej stronie z kartką klasa 7 przy p Stobby siedzi w pierwszym rzędzie napewno Grazyna Szymanska , a w drugim rzędzie to jest napewno Krysia albo Jola Ogoblin - druga po lewej z tarczą szkolną. Natomiast zdjęcia lotników Kopiji - to Kopija ma racje ze zestawienie elementu munduru galowego- czapka z całoscią roboczego ubrania to nie jest zbyt ciekawe bo mundur galowy to reprezentacyjny a ubranie robocze to do roboty a ze odprawa przed lotami to fajnie na zielonej trawce - takie były czasy
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 9:24    Temat postu: Re: SIEMIROWICE cz. 8

Na zdjęciu klasowym nie znam nikogo. Jednak pomogę Wam !!!
W jaki sposób? Bardzo prosto, co poniżej widać !
Znam kilka nazwisk związanych z lotnictwem morskim występujących na zdjęciu.
Może znacie jakieś przypadki awansu społecznego, kariery politycznej lub sportowej tych osób? Zachęcam do wspomnień...
Pozdrawiam !!!



6.jpg
 Opis:
Na odwrocie.

6.jpg


Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama