portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Babie Doły - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Babie Doły - tematy lotnicze, wojskowe » Forum » Andrzej Bukiert cz. 2
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Andrzej Bukiert cz. 2

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17    Następna     Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    
Autor Wiadomość
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 21:58    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Krzysiek 70 "sprowokował" mnie do tych wspomnień. Oczywiście że znam TS-8 i to bardzo dobrze. Już w 1967 r. obsługiwałem je. Samolot prosty w obsłudze. Na sam wylot to najważniejsze były bloczki w goleniach podwozia.
Na przebazowaniu w Szymanach w 1969 r. pierwszy raz leciałem Biesem. To były ciekawe loty bo 3 eskadra latała w miarę samodzielnie. Te samoloty nie były "mieszane" w tabeli lotów z "21". Na loty wychodziło 100% samolotów Ts-8. Wylot samolotu składał się z : 4 kręgi ze startem i lądowaniem wokół lotniska a następnie po wypracowaniu paliwa była strefa nad punktem. Piloci nie zawsze mieli kogoś w 2 kabinie. Wówczas było dużo samolotów i każdy pilot bez problemy wylatywał swój obowiązkowy nalot. Teraz jak widzę muszą się pchać do lotów.
Nie było wtedy żadnych problemów z zabraniem się na pasażera.Piloci zabierali a najwięcej "problemów" robił Bodzio Wojtczak. Miał swoją własną tablicę lotów i każdy wylot kosztował ćwiartkę! Wiadomo czego!
Szczególnie dotyczyło to "młodych" bo wkupne i "lotka" kosztowały.Ja odbyłem ten lot z Rysiem Sieczką. Należał on wtedy do tych co ostro dawali w powietrzu. I tak było! Do dziś pamiętam charakterystyczną pracę silnika w figurach gdy rosły lub malały obroty. Na TS-11 już tego nie było. Praktycznie cała kadra techniczna zaliczała takie loty. Pozdrawiam Rysia!!!
Po lotach wieczorem w barze z sałatką 2-miesięczną na ścianie/zaschnięta/ w Szymanach był bal..............

W lutym 1970 r. na ćwiczeniach byliśmy w Pruszczu Gdańskim. Warunki w nocy były poniżej minimum. Nic nie latało. Jako że spaliśmy w namiotach należało się rozgrzać. Tak też było! Między sobą wyznaczaliśmy/losowanie/ dyżurnego-trzeźwego na wszelki wypadek. Wypadło na Franka Dorożkę. Pech chciał że pogoda na tyle się poprawiła iż o 5 rano Biesem odlatywał do Bydgoszczy gen. Andrzej Rybacki. Franek trzeźwy musiał go wypuścić. My wszyscy podglądamy jego czynności z namiotu. Po zapięciu pasów i wiatrochronu Franek wyjął bloczek z podwozia z lewej strony i przeszedł na prawą. Uczynił to samo a pilot pyta o zgodę na kołowanie. Wówczas zrobiło nam się gorąco. Franek lewą ręką zasalutował a prawą pokazał kierunek kołowania. Gen. Rybacki kapnął się bo pogroził z uśmiechem. Do Franka długo dochodziła ta nieprawidłowość bo twierdził że obie czynności należy wykonywać razem.
Pamiętam też jak podczas próby s-ka zimą Bies toczył się z podstawkami i śmigłem posiekał innego. Tak więc jak widzisz mam sentyment do tego samolotu. Ostatnio na forum pokazałem pomnik TS-8 na BD. Pozdrawiam!!!
krzysiek70
VIP


Dołączył: Sob Lip 15, 2006 12:39
Posty: 1367

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 0:05    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Dziekuje Ci Kapija, a to dla Ciebie do wspomnien tego milutkiego samolotu![img][/img]
Romek
Bywalec


Dołączył: Wto Kwi 04, 2006 16:47
Posty: 41

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 11:21    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Jeśli dobrze pamiętam, to w latach 73-75 (a pewnie wcześniej i póżniej też) był w pułku "etatowy" fotograf,chyba w stopniu chorążego (niestety nie pamiętam nazwiska),który uwieczniał na kliszy różne pułkowe zdarzenia,oficjalne i mniej,imprezy kulturalne itp. Było też laboratorium fotogramometrii i gdzieś te fotografie są.Może uda się komuś dotrzeć do tego archiwum i chociaż cząstkę zaprezentować na forum.A może monografia pułku? pozdrawiam.
Kermit75 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 49
Dołączył: Śro Wrz 05, 2007 19:09
Posty: 320
Skąd: Gdynia-Oksywie

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:58    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Witam. Przeczytałem całą historię od deski i przyznam, że faktycznie zaciekawiła mnie jak rzadko, która.
Można sobie wyobrazić jak toczyło się Wasze (lotników) życie na BD. Ja niestety nie miałem okazji latać (choć kiedyś mi kolega zaproponował codzienny lot Anakondą (około 8:00), ale bałem się jako młody żołnierz służby zasadniczej konsekwencji tego czynu.
Teraz mogę sobie tylko wyobrażać co czuje się w powietrzu.
Mam pytanie do Kapiji: na zdjęciu z 1 lutego po lewej stronie nie siedzi czasem Badi? I jeszcze jedno zdjęcie z 27 lutego-drugi z lewej to chyba Kpt teraz może już Kmdr Kolos? (może źle wymieniłem nazwisko).
Pozdrawiam.



wigilia_2005_03.jpg
 Opis:
Poznajecie tu kogoś ?

wigilia_2005_03.jpg


10277464
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 15:02    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

To nie są "nasi" z Babich Dołów! Wydaję mi się że rozpoznaję drugiego od lewej ale nie jestem w 100% pewny.Pozdrawiam!!!
Kermit75 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 49
Dołączył: Śro Wrz 05, 2007 19:09
Posty: 320
Skąd: Gdynia-Oksywie

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 17:01    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

A co z pytaniem o naszych z BD ze zdjęć zamieszczonych 1 lutego i 27 ?
10277464
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 18:27    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

1 lutego - Sadowski,Smolarek, Stachowski, Morawiec, Bielawski i powtarzają się ci sami.
27 lutego - Korba, Kolos, Ozimczuk, Fijał, Chojnacki, Kozak, Szczotka, Głowacki, były szef sztabu 18 esk. , Gniech, Smuga.
Badurowicza nie ma na żadnym zdjęciu.
Pozdrawiam!!!
Kermit75 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 49
Dołączył: Śro Wrz 05, 2007 19:09
Posty: 320
Skąd: Gdynia-Oksywie

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 9:09    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Ok dzięki Smile
Tak myślałem, że to Kolos. A w jakiej randze jest teraz? Kiedy służyłem tam w wojsku to był kapitanem.
Ktoś pamięta Kpt Malika ?
10277464
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 15:10    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Usilnie pytasz się o kmdr. B. - to proszę! Oto on jak wita się z chorwatem. Teraz ma już 3 gwiazdki/komandor/.
Malik to chyba ten pan z "avii". Z nim i Kolosem nie mam kontaktu ponad 8 lat. Pozdrawiam!!!
[img][/img]
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 20:38    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

próba... Może to opanuję i będzie dobrze! Pozdrawiam!!!

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3f41fdb89eb50b9a
foto: Dariusz Sałata i Andrzej Wrona. Poniżej też.


Ostatnio zmieniony przez kapija dnia Sat Oct 20, 2007 22:19, liczba edycji: 2
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Sob Paź 20, 2007 22:10    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

cd. próby. Fotel katapultowy z SU - 22.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3d32cc32eaabd948
Kermit75 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 49
Dołączył: Śro Wrz 05, 2007 19:09
Posty: 320
Skąd: Gdynia-Oksywie

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 7:50    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Dzięki za odpowiedź, ale nie chodziło mi o B bo już o nim pisaliśmy dużo wcześniej i wiem że jest w randze kmdr. Chodziło mi o Malika i Kolosa.
Malika już nie ma w BD od 1997 lub 98 roku a Kolos został, jak dobrze pamiętam.
Ja służyłem na Avii. Może wkrótce coś tu wkleję z tego okresu.
Pozdrawiam.
10277464
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 20:12    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

- krzysiek 70 - proponuję tutaj wklejać zdjęcia tych co tworzyli ten klimat 34 plm. Rozumiem że Andrzej nie będzie miał nic przeciw temu. To nasz symbol. Tamte wątki zostawmy tematycznie. Pozdrawiam!!!

krzysiek70
VIP


Dołączył: Sob Lip 15, 2006 12:39
Posty: 1367

PostWysłany: Śro Paź 31, 2007 12:11    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Smile kolego Kapija a tego pana to chyba znasz Rolling Eyes [img][/img]
kapija 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 27, 2006 19:48
Posty: 7459
Skąd: Babie Doły

PostWysłany: Śro Paź 31, 2007 15:41    Temat postu: Re: Andrzej Bukiert cz. 2

Znam, znam. To Czesiu Pazur ale ta fotka ma trochę lat bo jest On w stopniu kapitana. Pozdrawiam!!!
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 15 z 17 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama